Չինացի ուսանողներին ուղարկել են արձակուրդ, որպեսզի սիրահարվեն
Չինաստանի ինը մասնագիտական ​​քոլեջներ իրենց ուսանողներին կուղարկեն գարնանային արձակուրդի, որպեսզի նրանք կարողանան զուգընկեր գտնել: Այսպիսով, իշխանությունները հույս ունեն բարձրացնել ծնելիությունը երկրում, հայտնում է Insider-ը։
«Դպրոցը ներդնում է գարնանային արձակուրդների համակարգ այն հույսով, որ աշակերտները կարող են սովորել սիրել բնությունը, կյանքը և վայելել սերը»,-ասել է քոլեջի ներկայացուցիչը:
Աշակերտներին այս ընթացքում տնային առաջադրանքներ են հանձնարարվել, որոնք բաղկացած են ճամփորդական օրագրեր պահելուց, արհեստներից կամ իրենց արկածների մասին տեսանյութեր պատրաստելուց:
Այլ կազմակերպություններ ծնելիությունը բարձրացնելու իրենց ուղիներն են առաջարկում։ Ընկերությունները տրամադրում են 30 օր «ամուսնության արձակուրդ»:

Китайских студентов отправили на каникулы, чтобы они влюбились
9 профессиональных колледжей в Китае отправят своих студентов на весенние каникулы, чтобы они могли найти себе пару. Так власти надеются повысить рождаемость в стране, сообщает «Insider».
«Школа внедряет систему весенних каникул в надежде, что учащиеся смогут научиться любить природу, жизнь и наслаждаться любовью», – сказал представитель одного из колледжей.
Учащимся в это время дали домашнее задание, которое заключается в том, чтобы вести дневники путешествий, делать поделки или снимать видео о своих приключениях.
Другие организации придумывают свои способы увеличить рождаемость. Компании предоставляют 30 дней «брачного отпуска» и предлагают городским женщинам встречаться с сельскими холостяками старшего возраста.