Տրյուդոյի հետ մամուլի ասուլիսից հետո Բայդենը «մոլորվել» է՝ չկարողանալով ինքնուրույն գտնել ելքը (տեսանյութ)
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հերթական անգամ անհարմար դրության մեջ է հայտնվել՝ Օտտավայում Կանադայի վարչապետ Ջասթին Տրյուդոյի հետ մամուլի ասուլիսից հետո չկարողանալավ ինքնուրույն գտնել ելքը։
Մամուլի ասուլիսը հեռարձակում էր CBS News-ը։ Հրապարակված կադրերում երևում է, որ մամուլի ասուլիսի ավարտից հետո Բայդենը չի կարողանում անմիջապես կողմնորոշվել ու գտնել ելքը, սակայն նրան օգնության է հասնում Կանադայի վարչապետը՝ ցույց տալով ճիշտ ուղղությունը։
Բայդենի ու Տրյուդոյի համատեղ մամուլի ասուլիսը տեղի է ունեցել մարտի 24-ին Օտտավայում։
Հիշեցնենք, որ Բայդենն առաջին անգամ չէ «մոլորվում» նման իրավիճակներում, ինչը շատերին ստիպում է կասկածի տակ դնել երկրի ղեկավարի ճանաչողական ունակությունները:

Джо Байден не смог найти выход со сцены после пресс-конференции в Канаде (видео)
Президент США Джо Байден не сразу смог найти выход со сцены после совместной пресс-конференции с премьер-министром Канады Джастином Трюдо. Мероприятие транслировал телеканал «CTV News».
Инцидент произошел в минувшую пятницу. Ответив на вопросы журналистов, американский лидер растерялся и не сразу смогу найти выход со сцены. Практически сразу ему на помощь пришел канадский премьер.
Байден уже попадал в похожую ситуацию. Так, в сентябре прошлого года в Бостоне он попросил помощи, когда заблудился после выступления в библиотеке имени Кеннеди.