Սոլովյովի հաղորդման ուղիղ եթերում հյուրն ուշագնաց է եղել (տեսանյութ)
«Երեկո Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հաղորդաշարի ուղիղ եթերում հյուրերից մեկը կորցրել է գիտակցությունը և ընկել հատակին. խոսքը ՌԴ Ազգային Հետազոտական Համալսարանի Տնտեսագիտության բարձրագույն Դպրոցի Արևելագիտության դպրոցի ղեկավար Անդրեյ Կարնեևի մասին է:
Պրոֆեսորն ուշաթափվել է հրավիրված փորձագետների բուռն զրույցի ժամանակ։ Սոլովյովն ու հաղորդման հյուրերը նրան առաջին օգնություն են ցույց տվել ու բժիշկներին կանչել։
Շուտով Կարնեևն ուշքի է եկել և լրագրողներին պատմել միջադեպի պատճառների մասին։ Պրոֆեսորի խոսքով՝ ինքն իրեն վատ է զգացել, սակայն որոշել է չհեռանալ ստուդիայից, այլ սպասել ընդմիջման։ Նա պարզաբանել է, որ իր վիճակը կապված չէ ստուդիայում քննարկումների հետ։

Гость передачи Соловьева упал в обморок во время прямого эфира (видео)
Руководитель Школы востоковедения НИУ ВШЭ, профессор факультета мировой экономики и мировой политики Андрей Карнеев потерял сознание в прямом эфире шоу «Вечер с Владимиром Соловьевым». Как сообщает ТАСС, инцидент произошел во время программы, которая проходила во вторник на телеканале «Россия-1».
Карнеев упал в обморок во время беседы с участниками передачи. Гости и Соловьев оказали ему первую помощь и вызвали врачей. Позднее ведущий в соцсетях отметил, что потеря сознания была кратковременной.
Как сообщает «Фонтанка», Карнеев пояснил, что «нехорошо себя почувствовал» во время эфира, но не стал досрочно покидать студию и решил дождаться перерыва. Ученый отметил, что «буквально на две-три секунды потерял равновесие».
«На всякий случай позвали врача, он сказал, что ничего страшного», – уточнил Карнеев.
Ученый подчеркнул, что не терял сознание, а просто упал. Карнеев добавил, что происшествия никак не связано с темой обсуждения.