Ադրբեջանի ՊՆ-ն հայտնել է Արցախի ոստիկանների վրա հարձակման հետևանքով երկու զոհի մասին
Ադրբեջանի ՊՆ-ն հրապարակել է՝ Արցախի ոստիկանության անձնագրային եւ վիզաների վարչության ծառայողների հերթապահ ավտոմեքենայի վրա հարձակման հետեւանքով մահացած երկու անձանց անունները։
«Մարտի 5-ին զոհվել են Ադրբեջանի բանակի զինծառայողներ Ալիբեյլի Շահրիյար Ռամիզ օղլուն եւ Հուսեյնով Էշգին Ջամիլ օղլուն»,-ասվում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրության տեքստում։
Հիշեցնենք, որ մարտի 5-ին՝ ժամը 10:00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը Հայպալու կոչվող տարածքում կրակ է բացել Արցախի ոստիկանության անձնագրային եւ վիզաների վարչության հերթապահ ավտոմեքենայի վրա։
Դիվերսիոն ներթափանցման հետեւանքով զոհվել է ոստիկանության երեք աշխատակից՝ փոխգնդապետ Արմեն Բաբայանը, մայոր Դավիթ Դանիելյանը, լեյտենանտ Արարատ Գասպարյանը։

Минобороны Азербайджана сообщило о двух погибших в результате своего нападения на арцахских полицейских
Минобороны Азербайджана обнародовало имена двух погибших в результате своего нападения на дежурный автомобиль сотрудников паспортно-визового отдела полиции Арцаха.
«5 марта погибли военнослужащие Азербайджанской Армии Алибейли Шахрияр Рамиз оглы и Гусейнов Эшгин Джамиль оглы», – говорится в заявлении минобороны Азербайджана.
Напомним, что 5 марта, около 10:00, диверсионная группа вооруженных сил Азербайджана открыла огонь по дежурному автомобилю паспортно-визового отдела полиции Арцаха в районе под названием «Хайпалу».
В результате диверсионного проникновения погибли трое сотрудников полиции: подполковник Армен Майорович Бабаян, майор Давид Валерьевич Даниелян, лейтенант Арарат Тельманович Гаспарян.
Другой военнослужащий, лейтенант Давид Ашотович Овсепян, получил огнестрельное ранение и был прооперирован.