Մոսկվայում քննարկվել է հայ-ադրբեջանական կարգավորման գործընթացը
ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինն ընդունել է ՌԴ-ում Ադրբեջանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլիին, հայտնում է գերատեսչության կայքը։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությունը և հեռանկարները՝ Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի միջև 2022 թվականի փետրվարի 22-ին կնքված դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրի դրույթների կատարման համատեքստում:
Բացի այդ, քննարկվել են մի շարք արդիական միջազգային և տարածաշրջանային թեմաներ, այդ թվում՝ Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ պայմանավորվածությունների կատարման հիման վրա հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման հեռանկարները։

В Москве обсудили процесс нормализации армяно-азербайджанских отношений
30 января заместитель Министра иностранных дел Российской Федерации Михаил Галузин принял посла Азербайджана в РФ Полада Бюльбюль оглы, об этом сообщается на сайте МИД РФ.
В ходе беседы обсуждены состояние и перспективы двустороннего сотрудничества в контексте реализации положений Декларации о союзническом взаимодействии между Российской Федерацией и Азербайджанской Республикой от 22 февраля 2022 г.
«Затронут также ряд актуальных международных и региональных сюжетов, включая перспективы нормализации армяно-азербайджанских отношений на основе осуществления трехсторонних договоренностей лидеров России, Азербайджана и Армении», – говорится в сообщении.