Վեց մարդ զոհվել և 20-ը տուժել են Իժևսկի դպրոցում իրականացված հրաձգության հետևանքով
Վեց մարդ զոհվել, եւս 20-ը տուժել են Իժեւսկի թիվ 88 դպրոցում իրականացված հրաձգության հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել են Ուդմուրտիայի ՆԳ նախարարության մամուլի ծառայությունում:
«Ներկայում ոստիկանները հայտնաբերել են հրաձգությունն իրականացրած տղամարդու մարմինը: Առկա տվյալների համաձայն, նա վերջ Է տվել իր կյանքին: Ներկայում հայտնի Է նրա գործողությունների հետեւանքով վեց զոհվածի եւ շուրջ 20 տուժածի մասին: Տեղեկատվությունը ճշտվում է»,-ասվում է տելեգրամ-ալիքում պաշտոնապես հրապարակված հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Ուդմուրտիայի ղեկավար Ալեքսանդր Բրեչելովը հայտնել Էր, որ սպանվել դպրոցի պահակը, կան զոհեր երեխաների շրջանում, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

6 человек погибли и 20 пострадали в результате стрельбы в ижевской школе
6 человек погибли и еще 20 пострадали в результате стрельбы в школе №88 в Ижевске․ Об этом сообщили в пресс-службе МВД по Удмуртии.
«В настоящее время полицейскими обнаружено тело мужчины, открывшего стрельбу. По имеющимся данным, он покончил с собой. На данный момент известно о 6 погибших и около 20 пострадавших от его действий. Информация уточняется», – говорится в сообщении, опубликованном в официальном «Telegram»-канале.
Ранее глава Удмуртии Александр Бречалов сообщил, что убит охранник школы, есть жертвы среди детей.