Ռուսաստանի ավիացիան զանգվածային հարվածներ է հասցնում Սիրիայում ահաբեկիչներին
Սիրիայի բանակը և իրանամետ աշխարհազորայինները, լայնամասշտաբ օդային աջակցությամբ Ռուսաստանից, շարունակում են մաքրել այն վայրերը, որտեղ գործում են ահաբեկչական «ԴԱԻՇ» կազմակերպության («Իսլամական պետություն», ԻՊ, ԴԱԻՇ՝ Ռուսաստանում արգելված) խմբավորումները՝ Համա, Հոմս, Ռաքքա և Դեյր-էզ-Զոր նահանգների արվարձաններում: Այս մասին հաղորդում է Al-Masdar News-ը՝ հղում անելով իր դաշտային աղբյուրներին:
Նշվում է, որ ներգրավված են շուրջ 20 կործանիչ-ռմբակոծիչներ և կործանիչներ, ինչպես նաև Սիրիայի ռազմաօդային ուժերի մի քանի ուղղաթիռներ, որոնք հարվածներ են հասցնում Ռաքքա նահանգի անապատներում և Համա նահանգի արևելքում գտնվող դիրքերին:
Խոսքը ԴԱԻՇ-ի տասնյակ սպանված անդամների մասին է, որոնք գործում են որպես առանձին բջջային խմբեր նշված տարածքներում:

Российская авиация наносит массированные удары по террористам в Сирии
Сирийская армия и проиранские ополченцы при масштабной воздушной поддержке России продолжают зачищать районы, где действуют группы террористической организации ДАИШ – в сельской местности провинций Хама, Хомс, Ракка и Дейр-эз-Зор. Об этом со ссылкой на свои полевые источники сообщает агентство «Al-Masdar News».
Указывается на задействование российской группировкой войск в арабской республике около 20 истребителей-бомбардировщиков и штурмовиков, а также нескольких вертолётов ВВС Сирии, наносящих удары по позициям в пустыне провинции Ракки и на востоке провинции Хама.
Речь идёт о десятках уничтоженных игиловцев, действующих отдельными мобильными группами в указанных районах.