Իսրայելի վարչապետի շունը կծել է երեկույթի հյուրերին (լուսանկար)
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի շունը կծել է Հանուկայի երեկույթի բարձրաստիճան հյուրերին։ Այս մասին գրում է «ria.ru»–ն։
Քայա անունով շունը կծել է իսրայելական ԱԳՆ փոխղեկավարի ամուսնուն՝ Օր Ալոնին, Իսրայելի խորհրդարանի պատգամավոր Շարեն Ասքելին և Նեթանյահուի «Լիկուդ» կուսակցության մի անդամի։
Անասնաբույժները շան պահվածքը սովորական են գնահատել և կոչ արել չանհանգստանալ այդ առիթով։
Կենդանիների ապաստարանում ապրող շունը Նեթանյահուի ընտանիքում է հայտնվել 2015թ.՝ վարչապետի որդու խնդրանքով։
Նշվում է, որ սա Քայայի առաջին հանդիպումը չէ հեղինակավոր քաղգործիչների հետ։ Շան «ծանոթների» թվում է նաև ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրին։

Собака премьер-министра Израиля покусала гостей вечеринки
Собака премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху покусала высокопоставленных гостей во время вечеринки в честь Хануки. Об этом передает РИА «Новости».
Инцидент произошел 9 декабря. Собака Нетаньяху по кличке Кайя укусила мужа заместителя главы израильского МИД Ора Алона и депутата парламента Израиля и члена правой партии Нетаньяху «Ликуд» Шарена Аскеля.
Ветеринары сочли поведение собаки нормальным и призвали не беспокоиться по этому поводу.
Собака, которую взяли из приюта, появилась в семье Нетаньяху в 2015 году по просьбе сына.