Հայտնի է դարձել ռուսաստանցուն գլխատած դահճի ինքնությունը
«LifeNews»–ին հայտնի է դարձել Չեչնիայի 23–ամյա քաղաքացուն՝ Մուհամմեդ Հասիևին գլխատած ԴԱԻՇ–ի դահճի ինքնությունը։ Պարզվել է՝ նա 28–ամյա Անատոլի Զեմլյանկան է՝ ծնունդով Նոյաբրսկից, որը գտնվում է դաշնային հետախուզման մեջ։
Նշվում է, որ Մուհամմեդ Հասիևին դեռ 9 տարի առաջ Եվգենի Յուդին էին անվանում, որն ապրում էր Գրոզնիի Նադտերեչնի շրջանի Գվարդիական մանկատանը։ Տղան գիշերօթիկում էր հայտնվել Չելյաբինսկի շրջանից այն բանից հետո, երբ նրա մորը զրկել էին ծնողական իրավունքներից։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին ռուսական և արտասահմանյան ԶԼՄ–ում տեսանյութ էր հրապարակվել, որում ԴԱԻՇ–ի ահաբեկիչը գլխատում է նարնջագույն կոմբինեզոնով պատանդին, որը ՌԴ ԱԴԾ գործակալ է ներկայանում։
Փորձագետները, ուսումնասիրելով Հասիևի մահապատժի տեսանյութը, եզրակացրել են, որ տղամարդը չի եղել թմրանյութերի ազդեցության տակ, սակայն չի բացառվում, որ նրան հանգստացնող միջոցներ ներարկած լինեն։

Установлена личность палача ИГ, казнившего россиянина
«LifeNews» стала известна личность боевика «Исламского государства», казнившего 23-летнего жителя Чечни Магомеда Хасиева на территории Сирии. Им оказался уроженец Ноябрьска 28–летний Анатолий Землянка. Мужчина находится в федеральном розыске.
Ранее издание установило личность казнённого. Им оказался 23-летний Магомед Хасиев, который ещё девять лет назад был Евгением Юдиным и жил в Гвардейском детском приюте Надтеречного района города Грозного. В интернат он попал из Челябинской области после того, как его маму лишили родительских прав
Напомним, что накануне в ряде СМИ появилась информация, что террористы ИГ опубликовали видео с казнью россиянина. Эксперты проанализировали видеозапись казни Хасиева. По словам врача-нарколога Сергея Нурисламова, нет прямых доказательств того, что мужчина находился под воздействием наркотических веществ, но вполне вероятно, что его накачали успокоительными.