Զգո՞ւմ եք ձեր գլխի գալիքը
Տիգրան Սարգսյանն սկսում է արդարանալ։ Ավելի ճիշտ՝ փորձում է։ Դա լավ է։ Նշանակում է՝ սկսել է զգալ գլխի գալիքը։ Վարչապետի՝ Հայաստանի տնտեսության նախկին և ներկա վիճակների համեմատականները զավեշտալի են։ Դրանց մասնագիտական վերլուծությանը, առանց խուճուճ ձևակերպումների, կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝ http://www.7or.am/am/news/view/61838/։
Իսկ համեմատականներ այսօր յուրաքանչյուրս է անցկացնում։ Ինչպիսի՞ն էր շարքային քաղաքացու վիճակը մինչև Տիգրան Սարգսյանի «գալուստն» ու այսօր։ Քանի՞ ձեռնարկություն փակվեց նրա վարչապետության օրոք, քանի՞սը սնանկացան, քանի՞սը «քցվեցին», քանի՞սն ընկան դատարանների դռները, քանի՞սը... քանի՞սը... քանի՞սը...
Եվ, ի վերջո, բացատրե՛ք՝ այդ ինչպե՞ս է ստացվում, որ սնանկացող ու դատարկվող երկրի վարչապետը, ըստ ներկայացրած հայտարարագրի, հետևողականորեն հարստանում է։ Այս համեմատակա՛նը հիմնավորեք...
Արտագաղթի մասին էլ արդեն խոսելը դարձել է հոգնեցուցիչ։ Ուզո՞ւմ եք իմանալ Ձեր անձի, Ձեր վարչապետության, Ձեր վերադասի և ընդհանրապես գործող իշխանության իրական գնահատականը՝ շրջե՛ք Հայաստանով մեկ։ Կտեսնեք Ձեր իսկ սարքած «Հայկական աշխարհը»՝ իրական գաղջը։ Եթե իրականության զգացողությունը վերջնականապես չի լքել Ձեզ, պետք է մտահոգվեք։ Չէ, իսկապես մտահոգվելու է, երբ այս քանակի մարդ զզվանքով ու ատելությամբ է լցված անձիդ նկատմամբ։

Чувствуете, что вас ждет?
Тигран Саркисян начинает оправдываться. Вернее, пробует это делать, что уже неплохо. Это означает, что он чувствует надвигающееся. Сравнения по части прежнего и нынешнего состояния экономик Армении в его исполнении попросту курьезны. С их сравнительным анализом без витиеватых формулировок можете ознакомиться здесь.
Сравнения же сегодня проводят все. Каким было состояние рядового гражданина до «пришествия» Тиграна Саркисяна и каково оно сегодня? Сколько предприятий закрылись в период его премьерства, сколько обанкротились, сколько были «кинуты», сколькие пошли по судам, сколько…, сколько…, сколько…?
Объясните, наконец, как так получается, что премьер разоряющейся и пустеющей страны, согласно поданным декларациям, последовательно богатеет? Объясните эту закономерность…
Разговоры же об эмиграции уже утомительны. Хотите ли вы узнать, как Вас лично, Ваше премьерство, Вашего руководителя и действующий режим в целом оценивают в реальности? Пройдитесь по Армении, и вы увидите любимый Вами «Армянский мир» – реальную прель. Если Вы всё еще не потеряли чувство реальности, Вы должны обеспокоиться. Встревожиться тем, что столько людей преполнены к Вам отвращения и ненависти.