Մակրոնի արյունոտ ձեռքերն ու ցինիկ ժպիտը
Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը եկել է մեր բակը։ Դա այն Մակրոնն է, որի ձեռքը կրակն է ընկել Ֆրանսիան, քանզի գլոբալիզմի և հիվանդագին ծրագրերի զոհ է դարձել։
Ֆրանսիան Մակրոնից շուտով կազատվի, բայց մենք դեռ երկար կտառապենք Մակրոնի ու նրա հետինների արածների պատճառով։
Մակրոնը շրջում է Երևանի փողոցներով, ժպտում անցորդներին։ Որոշ անցորդներ փոխադարձաբար ժպտում են նրան, գոռում են «Մակղո՜ն, Մակղո՜ն» և ձգտում սելֆիի։
Սելֆիի ձգտող հայերը լավ չեն պատկերացնում, որ Մակրոնով հիանալը, նրա հետ նկարվելը նույնն է, ինչ 1915 թվականից հետո որևէ հայ ձգտեր նկարվել Թալեաթի կամ Էնվերի հետ։
Մակրոնը և նրա գործընկերները Նիկոլ Փաշինյանի ձեռքերով հանձնեցին Արցախը։ Տեղի ունեցավ էթնիկ զտում։ Մակրոնի ձեռքերն արյունոտ են։ Ինչպես որ Նիկոլինը։
2022 թվականին Մակրոնն ու մյուսները, իրենց հակառուսական հաշվարկներից ելնելով, որոշեցին Արցախը հանձնել Ադրբեջանին։ Նիկոլը համաձայնեց՝ դիմացը ստանալով վարչապետի աթոռին մնալու աջակցություն։ Հիմա մակրոններն այդ աջակցության համար են եկել Հայաստան, բայց նորից գին են ուզում։ Այս անգամ Հայաստանի տեսքով։ Նիկոլն էլի համաձայն է։ Ծաղրածու Զելենսկուն էլ որպես սադրիչ հրավիրել են՝ Հայաստանի ուկրաինացման նպատակով։
Դե հիմա բացատրեք խնդրում եմ, թե ինչո՞ւ են ոմանք հիացած Մակրոնով։ Եթե Մակրոնով հիացած եք, ուրեմն հիացած եք Արցախի կորստով։ Ուրեմն հիացած եք 120 հազար արցախցու էթնիկ զտմամբ։ Հիացած եք Էնվերով, Թալեաթով, Ջեմալով, Նազիմով։
Փառք Աստծո, որ շատ քիչ են այդ հիացածները։ Մակրոնները կգան ու կգնան, մենք մեր երկրին տեր պետք է կանգնենք։ Առաջին քայլը՝ Նիկոլին հեռացնելն է։ Մնացածը լուծվող հարցեր են։

Кровавые руки и циничная улыбка Макрона
Президент Франции Макрон заехал к нам на чай. Это тот самый Макрон, из-за которого вляпалась вся Франция, ставшая жертвой глобализма и болезненных программ.
От Макрона Франция избавится очень скоро, но из-за содеянного Макроном и подельниками мы будем расплачиваться ещё долго.
Макрон гуляет по улицам Еревана, улыбается прохожим. Некоторые прохожие в ответ улыбаются ему, кричат «Макро́н, Макро́н» и хотят сделать селфи.
Стремящиеся к селфи армяне плохо себе представляют, что восхищаться Макроном и фотографироваться с ним – это то же самое, как если бы после 1915 года какой-либо армянин стремился сфотографироваться с Талаатом или Энвером.
Макрон и его партнёры руками Никола Пашиняна сдали Арцах. Произошла этническая чистка. Руки Макрона в крови. Как и у Никола.
В 2022 году Макрон и другие, исходя из своих антироссийских расчётов, решили сдать Арцах Азербайджану. Никол согласился, получив взамен поддержку в деле сохранения премьерского кресла. Теперь макроны приехали в Армению за этой поддержкой, но снова требуют оплату. На этот раз – в виде Армении. Никол снова согласен. Клоуна Зеленского тоже пригласили – как провокатора, с целью украинизации Армении.
Объясните, пожалуйста, почему некоторые восхищаются Макроном? Если вы восхищаетесь Макроном, значит вы восхищаетесь и потерей Арцаха. Значит вы восхищаетесь этнической чисткой 120 тысяч арцахцев. Вы восхищаетесь Энвером, Талаатом, Джемалем, Назимом.
Слава Богу, таких восхищающихся очень мало. Макроны придут и уйдут, а мы должны сами стоять за свою страну. Первый шаг – отстранить Никола. Остальное – решаемые вопросы.