Եգիպտական իմամը կոչ է անում սպանել «Մուսուլմանների անմեղությունը» ֆիլմի հեղինակներին
Եգիպտոսում ծայրահեղական ուղղության իմամ Ահմադ Ֆուադ Աշուշը հրատարակել է աստվածաբանական եզրակացություն, որում կոչ է արել սպանել «Մուսուլմանների անմեղությունը» ֆիլմի ստեղծողներին։ Այս մասին տեղեկացնում է «Ֆրանս պրես» գործակալությունը։
Աշուշը նաև մուսուլմաններին կոչ է արել «Եվրոպայի և ամերիկայի «կապիկներին և խոզերին» հնրավորինս շուտ դաս տալ, որը նրանք կյուրացնեն»:
Հիշեցնենք, որ ամերիկյան «Մուսուլմանների անմեղությունը» աղմկահարույց ֆիլմը մեծ իրարանցում առաջացրեց ամբողջ իսլամական աշխարհում։ Ֆիլմի դեմ բողոքի գործողություններն առավել թեժ են Եգիպտոսում և Եմենում, ելույթներ են եղել նաև Սուդանում, Թունիսում, Պակիստանում և Բանգլադեշում:
Բենգազի քաղաքում ցույցերի մասնակիցները հարձակվել էին Լիբիայում ԱՄՆ-ի դեսպանատան վրա, որի հետևանքով 4 մարդ էր մահացել, այդ թվում նաև՝ ԱՄՆ-դեսպանը:

Египетский имам призывает убить создателей «Невиновности мусульман»
Египетский имам радикального толка Ахмад Фуад Ашуш призвал убить создателей фильма «Невиновность мусульман». В своем обращении, направленном молодым мусульманам, он призвал убить режиссера, продюсера и актеров любительской картины, передаёт «France-Press».
Массовые акции против появления в интернете скандального фильма про пророка Мухаммеда проходят сразу в нескольких странах мусульманского мира. Наибольшего накала протесты достигли в Египте и Йемене, выступления отмечены также в Судане, Тунисе, Пакистане и Бангладеш.
Напомним, что в городе Бенгази на востоке Ливии радикально настроенные участники протестов штурмовали консульство США, при этом погибли четыре человека, в том числе американский посол. В Афганистане смертник из мести создателям ленты врезался в автобус с иностранцами, согласно последним данным, в результате инцидента погибли 13 человек.
Тем временем, как сообщают американские СМИ, минувшей ночью семья одного из авторов скандального Никулы Басили Никулы покинула свой дом в Калифорнии, и, по предварительным данным, бежала из страны.