Կոմանդոս. «Պատերազմի վերսկսման դեպքում չկասկածեք մեր հաղթանակի մեջ»
Արցախյան ազատամարտի հերոս, գեներալ Արկադի Տեր-Թադևոսյանը (Կոմանդոս) հայտարարել է, որ եթե պատերազմը վերսկսվի, ապա մենք կրկին հաղթանակ կտանենք.
–Սկզբում դժվարություններ կունենանք, բայց չկասկածեք մեր հաղթանակի մեջ: Պարբերաբար իրականացվող այս հարձակումները ծրագիր է, որն իրականացնում է Ադրբեջանը։
Տեր–Թադևոսյանը պարզաբանել է, թե ինչու Ադրբեջանը այսօր չի կարող հաղթել մեզ.
–Ռազմական գիտությունը կանոններ ունի: Ըստ այդ կանոններից մեկի՝ պատերազմ սկսելու համար նախ տվյալ երկրի ժողովուրդը պետք է պատրաստ լինի, երկրորդ` բանակը, և վերջապես՝ իշխանությունը: Այս եռանկյունին  ցանկացած երկրի հնարավորություն է տալիս ռազմական գործողություններ սկսել և հաղթել: Ադրբեջանում 12 ազգային փոքրամասնություններ են ապրում: Նրանց մեջ այսօր մեծանում է ազգային ինքնապահպանման խնդիրը։

Не сомневайтесь в нашей победе в случае возобновления войны – Командос
Герой Арцахской войны, генерал Аркадий Тер-Тадевосян (Командос) заявил, что в случае возобновления войны мы снова одержим победу над врагом:
«Сначала у нас возникнут трудности, но не сомневайтесь в нашей победе. Эти «случайные» нападения являются частью реализуемой Азербайджаном программы».
Тер-Тадевосян пояснил также, почему Азербайджан не сможет сегодня нас победить:
«Военная наука имеет свои законы. Согласно одному из них, для начала войны готовым к ней должны быть народ этой страны, армия и, наконец, власти. Этот треугольник дает возможность любой стране начать военные действия и выйти из них победителем. В Азербайджане живет 12 национальных меньшинств, и у них сегодня нарастает проблема национального самосохранения».