Չեխիայի նախագահը մոտոցիկլետ վարելիս վնասվածք է ստացել
Չեխիայի նախագահ Պետր Պավելը, որը վնասվածք է ստացել մոտոցիկլետ վարելիս, տեղափոխվել է Պրահայի Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ct24 լրատվական հարթակը։
Նախագահ Պավելի վնասվածքները լուրջ չեն։
Չեխիայի ղեկավարը պետք է հիվանդանոցում մնար մինչև երկուշաբթի, սակայն նրա գրասենյակը հայտնել է, որ նրան արդեն դուրս են գրել՝ բուժումը տանը շարունակելու համար։
Չեխիայի ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Պավելը մայիսի 23-ին վնասվածք է ստացել մոտոցիկլավարների համար փակ սպորտային հրապարակներից մեկում՝ արտաճանապարհային վարման դասընթացների ժամանակ: Ըստ նրա մամուլի ծառայության՝ ոստիկանությունը միջադեպը որպես ճանապարհատրանսպորտային պատահար չի քննում։
62-ամյա Պավելը մոտոսպորտի սիրահար է։ Նա մոտոցիկլետ վարելուց չի հրաժարվել նույնիսկ 2023 թվականին նախագահ ընտրվելուց հետո։ Նախագահը, որը չեխական բանակի պաշտոնաթող գեներալ է, բժիշկների կարծիքով, գերազանց մարզավիճակում է:

Президент Чехии госпитализирован после езды на мотоцикле
Президент Чехии Петр Павел госпитализирован после катания на мотоцикле, он получил травмы. Об этом сообщает канцелярия главы государства в соцсети Х.
В сообщении отмечается, что Павел получил несерьезные травмы, но они требуют непродолжительного наблюдения в больнице. На данный момент лидер Чехии доставлен в Центральный военный госпиталь в Праге.
Полиция не расследует происшествие, так как оно произошло на закрытой спортивной трассе. Пресс-служба президента подтвердила это.
Премьер-министр Чехии Петр Фиала пожелал президенту скорейшего выздоровления.
Петр Павел – заядлый мотоциклист. Он не отказался от увлечения даже после избрания на пост президента в прошлом году. Летом 2023 г. появилось видео, где лидер страны катается на мотоцикле без шлема. Позже он извинился и сообщил, что жертвует деньги на помощь мотоциклистам, которые оказались в инвалидных колясках из-за аварий.