ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը երդմնակալությունից հետո երկրի Կենտրոնական հետախուզական վարչություն կայցելի։ Այս մասին հայտնում է «The Wall Street Journal»–ը։
Նշվում է, որ Թրամփն ուզում է իր աջակցությունը ցույց տալ գործակալությանը, որի ղեկավար Ջոն Բրեննանը հեռանում է պաշտոնից։
Թրամփն այդ պաշտոնում առաջարկել է Մայքլ Պոմպեոյի թեկնածությունը, որը պետք է այսօր հաստատվի Սենատում։
Վերջին մի քանի շաբաթվա ընթացքում Թրամփը հաճախակի էր քննադատում ԿՀՎ–ին ԱՄՆ ընտրություններին ՌԴ մասնակցության մասին հայտարարությունների համար։
Երդմնակալությունից հետո Թրամփը ԿՀՎ կայցելի

Избранный президент США Дональд Трамп включил в график посещение Центрального разведывательного управления (ЦРУ) США в субботу, 21 января, после инаугурации, сообщает «The Wall Street Journal».
Визит, как отмечается, может быть сделан в рамках того, что Трамп хочет показать свою поддержку агентству, пост главы которого покидает Джон Бреннан.
Кандидатура Трампа на пост директора ЦРУ Майкла Помпео будет утверждена 20 января в Сенате США.
В последние несколько недель Трамп часто критиковал ЦРУ и остальную часть разведывательного сообщества в связи с их заявлениями о вмешательстве России в выборы в США с тем, чтобы помочь победить Трампу.
Трамп посетит ЦРУ после инаугурации