Մոուրինյուն ավելին է պահանջում Մխիթարյանից
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն Եվրոպայի լիգայի խմբային փուլի 4–րդ տուրում «Ֆեներբահչեի» հետ հանդիպելուց հետո գնահատել է կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի խաղը։
«Նա պետք է ավելին անի։ Ամեն ինչ պարզ է։ Այս ակումբում մենք ավելին ենք ակնկալում։ Մխիթարյանը պետք է Մատայից, Լինգարդից ու Մարսյալից էլ լավ խաղա։ Յուրաքանչյուր մարզիչ էլ ուզում է հաղթել դիմակայությունները, յուրաքանչյուր մարզիչ ուզում է օգագործել իր այն խաղացողներին, որոնք, նրա կարծիքով, ավելի կօգնեն։ Ես բացառություն չեմ»,–ասել է Մոուրինյուն։
Հիշեցնենք՝ Մխիթարյանը վնասվածքից հետո առաջին անգամ հայտավորվել էր «Ֆեներբահչեի» դեմ խաղին մասնակցելու համար։ Նախօերին թուրքական ակումբը 2։1 հաշվով հաղթեց մանկունիանցիներին։

Жозе Моуринью: «Мхитарян должен играть лучше Маты, Лингарда и Марсьяля»
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью после матча 4-го тура группового этапа Лиги Европы против «Фенербахче» (1:2) оценил игру полузащитника Генриха Мхитаряна, сообщается на официальном сайте МЮ.
«Он должен делать больше. Все просто. В этом клубе у нас большие ожидания. Много игроков на этих позициях. Мхитарян должен играть лучше Маты, Лингарда и Марсьяля. Вот так все просто. Каждый тренер хочет выигрывать матчи, каждый тренер хочет заигрывать тех игроков, которые, по его мнению, помогут больше. Я не исключение», – сказал Моуринью.