Եգիպտոսն ավելի քան 400 ապօրինի ներգաղթյալ է կանգնեցրել
Ավելի քան 400 ներգաղթյալ փորձել է ապօրինի ճանապարհով Եգիպտոս հասնել Միջերկրական ծովով, սակայն նրանց կանգնեցրել են եգիպտացի սահմանապահները։
Եգիպտոսի ՊՆ–ի հաղորդմամբ՝ ներգաղթյալների խումբը որոշել էր Միջերկրականը հատել 2 ձկնորսական նավով։ Եգիպտոսի ԶՈւ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մուհամմեդ Սամիրի խոսքով՝ ներգաղթյալները հույս ունեին հասնել եգիպտական ափեր՝ օգտվելով Իդ ալ Ադհա զոհաբերության մահմեդական տոնից։
Եգիպտական իշխանությունները գրեթե ամեն օր հաղորդում են տարբեր ազգությունների ներգաղթյալների՝ Եգիպտոս հասնելու փորձերի ու մշտական ձերբակալությունների մասին։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն։

Египет задержал более 400 нелегальных мигрантов, отплывающих в Европу
Более 400 мигрантов пытались незаконно попасть в Европу по Средиземному морю. Их задержали египетские пограничники, передает РИА «Новости».
По сообщению Минобороны Египта, группа мигрантов планировала пересечь Средиземное море на двух рыболовецких судах. По словам официального представителя ВС Египта Мухаммеда Самира, задержанные надеялись, что смогут отплыть к европейским берегам, воспользовавшись мусульманским праздником жертвоприношения Ид аль-Адха.
Египетские власти почти каждый день сообщают о попытках мигрантов разных национальностей попасть в Европу. Местная погранслужба постоянно сообщает о задержании сотен нарушителей.