ԻՊ գրոհայինները «նշանառության տակ են վերցրել» Մարկ Ցուկերբերգին և Ջեք Դորսիին
Համացանցում տեսանյութ է հրապարակվել, որում ԻԼԻՊ–ի գրոհայինները սպառնում են «Ֆեսյբուք» և «Թվիթթեր» սոցցանցերի հիմնադիրներ Մարկ Ցուկերբերգին և Ջեք Դորսիին։ 25–րոպեանոց տեսանյութում, որտեղ ցուցադրվում է՝ ինչպես են կոտրվում սոցցանցերի օգտատերերի էջերը, երևում են նաև Ցուկերբերգի և Դորսիի լուսանկարները՝ փամփուշտներից առաջացած անցքերով։
Ահաբեկիչները նաև հայտարարում են, որ կոտրել են ավելի քան 10 հազ անհատական և 150 խմբային օգտահաշիվ «Ֆեյսբուքում» և մոտ 5 հազ միկրոբլոգ «Թվիթթերում»։
Ենթադրվում է, որ սպառնալից տեսահոլովակը կարող է լինել ծայրահեղականների յուրահատուկ պատասխանը նշված սոցկայքեր իրենց մուտքի սահմանափակումներին։

«Исламское государство» угрожает основателям «Facebook» и «Twitter» (видео)
В мессенджере «Telegram», который активно боевиками используется «Исламского государства» распространяется видеоролик, содержащий прямые угрозы в адрес основателей социальных сетей «Facebook» и «Twitter» Марка Цукерберга и Джека Дорси. В ролике присутствуют флаг террористической группировки ИГ, а также портреты Цукерберга и Дорси, на которые наложены следы от пуль и огненный фон.
Как утверждается в ролике, так называемые сыны армии халифата изменили 10 тыс. аккаунтов «Facebook», 150 групп, а также 5 тыс. микроблогов «Twitter».