Արմեն Աղայան. «…բոլորը սպասողական և նախապատրաստական փուլում են»
«Հայկական ընտրություն» կուսակցության նախաձեռնող խմբի անդամ Արմեն Աղայանը «7օր»-ի հետ զրույցում խոսելով առաջիկա ներքաղաքական զարգացումների մասին՝ ասել է, որ ոչ մի էական զարգացում չի լինելու։
-Ինչպես միշտ, բոլոր ուժերը պատրաստվում են հաջորդ ընտրություններին։ Կոնգրեսը փորձում է այնպես անել, որ հայ-թուրքական զարգացումների հետևանքով նոր ընդդիմություն չառաջանա, և ինքը մնա միակն ու անփոխարինելին։ Որոշ ուժեր, ասենք, Դաշնակցությունը, «Ժառանգությունը» փորձում են հայ-թուրքական զարգացումների վրա վերականգնել իրենց հեղինակությունը և ապագա ընտրությունների ժամանակ ավելի լավ արդյունքներ ունենալ։ Սա է լինելու. բոլորը սպասողական և նախապատրաստական փուլում են,-նշել է նա։
Ըստ Արմեն Աղայանի, սակայն, եթե տեղի ունենան լուրջ արտաքին քաղաքական իրադարձություններ՝ կապաված հայ-թուրքական հարաբերությունների և ղարաբաղյան հակամարտության հետ, անպայման ներքաղաքական աշխուժություն և հակազդեցություն կլինի։

Армен Агаян: «...все находятся в выжидательном и подготовительном этапе»
Говоря в беседе с «7or» о предстоящих внутриполитических развитиях, член инициативной группы партии «Армянский выбор» Армен Агаян сказал, что никакого существенного развития не будет.
«Как всегда, все силы готовятся к следующим выборам. Конгресс пытается сделать так, чтобы вследствие армяно-турецких развитий не возникла новая оппозиция, и чтобы он остался единственным и незаменимым. Некоторые силы, скажем, Дашнакцутюн, «Наследие» пытаются восстановить на армяно-турецких отношениях свой авторитет и получить во время будущих выборов лучшие результаты. Все сейчас находятся в выжидательном и подготовительном этапе», - отметил он.
Согласно Армену Агаяну, если, однако, будут иметь место серьезные внешние события, связанные с армяно-турецкими отношениями и карабахским конфликтом, обязательно будет внутриполитическое оживление и противодействие.