Տիգրան Դավթյանը խուսափեց ուղիղ պատասխանից
-Եթե ճգնաժամը չլիներ, ո՞ր միջոցառումը դուք չէիք անի, և իրականացրել եք միայն ճգնաժամն առաջանալու պատճառով,-ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանին պետական բյուջեի քննարկումների ժամանակ այսպիսի հարց է ուղղել ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Արա Նռանյանը։
-Հակաճգնաժամային քայլերը մի քանի անգամ ներկայացվել են վարչապետի ելույթում, նույնիսկ հրապարակել ենք մի բրոշյուր, որտեղ շարադրված են այն քայլերը, որոնք իրականացվել են կառավարության կողմից այս տարվա ընթացքում։ Դրանք բազմաթիվ և բազմապիսի են,-պատասխանել է ֆինանսների նախարարն ու հավելել, թե ժամանակը չի ների, որ ինքը դրանք թվարկի։
Տ. Դավթյանն ասել է, թե ճգնաժամի պարագայում պետությունը պետք է ակտիվ լինի. «Այնպես որ շատ միջոցառումներ, որ մենք իրականացրեցինք այս տարի, պարտադրված էին ճգնաժամի տրամաբանությամբ, և սովորական իրավիճակում մենք դրանք չէինք անի, այդ թվում՝ անմիջական վարկավորումը, պետական երաշխիքների տրամադրումը և այլն»։

Тигран Давтян ушел от прямого ответа
«Если бы кризиса не было, какую меру вы бы не предприняли и осуществили только из-за кризиса?», - такой вопрос министру финансов РА Тиграну Давтяну задал депутат от фракции АРФД Ара Нранян во время обсуждений государственного бюджета.
«Антикризисные меры несколько раз были представлены в речи премьера, даже публиковали брошюру, где изложены меры, которые были осуществлены правительством в течение этого года. Они многочисленны и разнообразны», - ответил министр финансов и добавил, что время не позволит, чтобы он их перечислил.
Т. Давтян сказал, что во время кризиса государство должно быть активным. «Так что многие меры, которые мы осуществили в этом году, были продиктованы логикой кризиса и в обычной ситуации мы бы не предприняли их, в том числе непосредственное кредитование, предоставление государственных гарантий и другое».