ԲՀԿ նախարարը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
Թեև աշխատանքի և սոցիալական ապահովության նախարարն ի սկզբանե փորձում էր խուսափել պատասխանել հարցին, թե, ի վերջո, ճի՞շտ են այն լուրերը, որ կուսակցությունը քաղաքական որոշում է կայացրել իրեն հետ կանչել, այնուամենյանիվ, արժանանալով լրագրողների համառ դիմադրությանը, ի վերջո պատասխանեց հարցերին:
-Միանգամայն ճիշտ են այդ լուրերը: Առողջական խնդիրներ ունեմ: Հրաժարականի դիմում եմ ներկայացրել. Չեմ կարող ասել, թե հրաժարականը երբ կհասնի իր նպատակին:
Նախարարն ասել է, թե հրաժարականի դիմում ներկայացնելն  իր անձնական որոշումն է.
-Ինձանից շատ էլ ո՞վ պետք է մտածեր իմ առողջության մասին:
Հարցին, թե մի քանի ամիս առաջ, երբ նա նշանակվում էր այդ պաշտոնին, իր առողջությունը թույլ տալի՞ս էր ընդունել այդ առաջարկը.
-Որևէ մեկը չի կարող ասել, թե մի քանի ամիս հետո իր հետ ինչ է կատարվելու:
Լրագրողները նախարարից հետաքրքրվել են, թե ինչպես է դրան արձագանքել կուսակցության ղեկավարը, Գ. Պետրոսյանը պատասխանել է.

Министр труда и по вопросам социального обеспечения представил заявление об отставке
Хотя министр труда и социального обеспечения Геворк Петросян изначально пытался избежать ответа на вопрос о том, правдивы ли слухи о том, что партия приняла политическое решение отозвать его с должности министра, тем не менее, после настойчивости журналистов, наконец, ответил на вопросы.
«Эти слухи полностью правдивы. У меня есть проблемы со здоровьем. Я представил заявление об отставке. Не могу сказать, когда мое заявление достигнет своей цели», - отметил он.
Министр сказал, что представил заявление об отставке по своему личному решению.
«Больше меня кто еще будет думать о моем здоровье», - отметил он.
На вопрос о том, что несколько месяцев назад, когда он назначался на эту должность, позволяло его здоровье принять это предложение, он ответил:  «Кто-либо не может сказать, что через несколько месяцев что с ним случится».
Когда журналисты поинтересовались у министра как на это отреагировал руководитель партии «Процветающая Армения», Г.Петросян ответил: «Право человека на сохранение своего здоровья является одной из самых важных прав».