ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանն ընդունել է Միջազգային եվրոպական շարժում կազմակերպության Գլխավոր քարտուղարին
Նոյեմբերի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանն ընդունեց Միջազգային եվրոպական շարժում կազմակերպության Գլխավոր քարտուղար Դիոգո Պինտոյին (Diogo Pinto):
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին ԵՄ Արեւելյան գործընկերության ծրագրի վերաբերյալ' նշելով, որ այն մեծ ներուժ է պարունակում ինչպես ներառված երկրների եւ ԵՄ միջեւ համագործակցության, այնպես էլ տարածաշրջանային բազմակողմ համագործակցության զարգացման համար: Այդ համատեքստում փոխնախարար Ղազինյանն ընդգծեց, որ այդ ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռնում Հայաստանին ավելի մոտենալ եվրոպական ընտանիքին' միաժամանակ ընդգծելով, որ համագործակցության այդ նոր հարթակը չպետք է օգտագործվի հակամարտությունների քննարկման համար, այլ այն պետք է ամուր հիմք հանդիսանա հետագա համագործակցության ընդլայնման եւ ամրապնդման գործում:
Հանդիպմանը անդրադարձ կատարվեց հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին, ինչպես նաեւ մտքեր փոխանակեցին մի շարք տարածաշրջանային եւ միջազգային խնդիրների վերաբերյալ:

Заместитель главы МИД РА Карине Казинян приняла Главного секретаря Международного европейского движения
10-го ноября заместитель министра иностранных дел РА Карине Казинян приняла Главного секретаря Международного европейского движения Диего Пинто.
Собеседники обменялись мнениями относительно программы Восточного партнерства ЕС, отметив, что она содержит большой потенциал как для сотрудничества между включенными странами и ЕС, так и для развития многостороннего регионального сотрудничества. В этом контексте замминистра Казинян подчеркнула, что эта программа предоставляет Армении возможность еще больше сблизиться с европейской семьей, одновременно отметив, что эта новая площадка партнерства не должна быть использована для обсуждения конфликтов, но должна явиться прочной основой в деле расширения и укрепления дальнейшего сотрудничества.
На встрече был затронут вопрос нормализации армяно-турецких отношений, а также ряд региональных и международных проблем.