ՕԵԿ պատգամավոր. «Բյուջեն կազմվում է եղած հնարավորությունների սահմաններում»
-Բյուջեն կազմվում է եղած հնարավորությունների սահմաններում։ Այստեղ դրական կարելի է գնահատել այն, որ սոցիալական ծախսերն ամբողջությամբ կատարվում են, և սոցիալապես անապահով ընտանիքներին մինիմում գումարներ հասցվում են, բայց տնտեսությունը ճգնաժամի հետևանքով լուրջ վնասներ կրեց,-«7օր»-ի հետ խոսելով կառավարության ներկայացրած «Բյուջե-2010» նախագծի մասին՝ ասել է ՕԵԿ խմբակցության անդամ Արծրունի Աղաջանյանը։
Նա նշել է, որ երբ կառավարությունը կներկայացնի բյուջեի վերջնական տարբերակը և հաշվի կառնի խմբակցությունների առաջարկությունները՝ նոր կարելի է խոսել կողմ կամ դեմ քվեարկելու մասին։
Այն հարցին, թե արդյոք իրատեսակա՞ն է համարում այն, որ 2010թ. համար կանխատեսվում է 1-2% տնտեսական աճ, նա պատասխանել է, թե դա հնարավոր է։
-Աճը, որ կառավարությունը հույս ունի, 2009թ. հիման վրա է հաշվարկված, այսինքն՝ 15% անկումից հետո նման աճ հնարավոր է,-ասել է ՕԵԿ պատգամավորը։

Депутат от ПОЕ: «Бюджет составляется в рамках имеющихся возможностей»
-Бюджет составляется в рамках имеющихся возможностей. Здесь положительным можно оценивать то, что социальные расходы полностью выполняются и до социально необеспеченных семей доходят минимальные суммы, но экономика в результате кризиса понесла серьезные потери, - говоря с «7or» о представленном правительством проекте «Бюджета-2010», сказал член парламентской фракции ПОЕ Арцруни Агаджанян.
Он отметил, что когда правительство представит окончательный вариант бюджета и учтет предложения фракций, тогда и можно будет говорить о голосовании «за» или «против».
На вопрос о том, действительно ли он считает реалистичным то, что на 2010 год прогнозируется 1-2% рост, он ответил, что это возможно.
-Рост, на который надеется правительство, основан на показателях 2009-го года, то есть после 15%-го спада подобный рост возможен, - сказал депутат от ПОЕ.