Քիշնևում ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը կհանդիպի Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հետ
ԱՊՀ երկրների գագաթաժողովի (որը կկայանա հոկտեմբերի 9-ին Քիշնևում) հիմնական թեման լինելու է ֆինանսական վերջին ճգնաժամի հակազդեցության սատարումը։ Բացի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևից՝ գագաթաժողովին Ռուսաստանից կմասնակցի նաև փոխվարչապետ Ալեքսեյ Կուդրինը։
Սպասվում է, որ Դմիտրի Մեդվեդևը մի շարք հանդիպումներ կունենա։ Մասնավորապես նա հանդիպելու է Մոլդովայի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Միխայ Գիմպուի հետ, ինչպես նաև եռակողմ հանդիպում կունենա Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների հետ։
Ավելի վաղ տեղեկություններ կային, որ Քիշնևում տեղի կունենա հանդիպում նաև Ուկրաինայի նախագահի հետ, բայց  հանդիպումը չի կայանա։ Այդ մասին հայտնել է  Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։

В Кишиневе Медведев встретится с президентами Армении и Азербайджана
Основной темой саммита глав государств СНГ, который пройдет 9 октября в Кишиневе, станет обсуждение мер по противодействию последствиям мирового финансового кризиса. Помимо президента России Дмитрия Медведева в саммите примет участие вице-премьер Алексей Кудрин.
Ожидается, что Дмитрий Медведев проведет ряд встреч. В частности, Медведев проведет встречу с временно исполняющим обязанности главы молдавского государства Михаем Гимпу, а также трехстороннюю встречу с президентами Армении и Азербайджана.
Ранее сообщалось о том, что в Кишиневе, возможно, будет проведена встреча главы российского государства с президентом Украины Виктором Ющенко. Однако, несмотря на желание украинской стороны, встреча не состоится. Об этом сообщил глава российского внешнеполитического ведомства Сергей Лавров