Սերժ Սարգսյանի աշխատանքային ծանր գրաֆիկը
Հաշվի առնելով «ազատամարտի ռահվիրա» Սերժ Սարգսյանի գործունեությունը հրապարակային դաշտում՝ փորձենք կազմել նրա աշխատանքային գրաֆիկը։
Եվ այսպես.
09:00–Կրեմլի խոհարարների «ռեցեպտով» պատրաստված բլինչիկները տանը ուտելուց հետո ժամանում Բաղրամյան 26
09:05-Մամուլի ծառայությունը Սերժին ծանոթացնում է նախորդ օրը նրան ուղղված նամակների բովանդակությանը՝ բաց թողնելով Արշակ Սադոյանի նամակը
12:00–Սերժը պատասխան խորհրդապահական նամակ է գրում Րաֆֆի Հովհաննիսյանին
13:00–Սերժը պատասխան բաց նամակ է գրում աշխարհի վրա դառնացած ու սոված մարդուն
14:00– Ընդմիջում
16:00-Մինչև ընդմիջումը իրավատիրոջն ուղարկված պատասխան խորհրդապահական նամակին ի պատասխան ստացած նամակի պատասխանի կազմում
17:00–Մինչև ընդմիջումը իրավատիրոջն ուղարկված պատասխան բաց նամակին ի պատասխան ստացած նամակի պատասխանի կազմում
18:00–Հանդիպում զորավարի հետ. քննարկվում են իրավատիրոջ հետագա գործողությունների ծրագիրը և առաջիկա հանրահավաքում Րաֆֆու հնչեցվելիք տեքստի մանրամասները։ Զորավարին է փոխանցվում իրավատիրոջը փոխանցվելիք այն պաշտոնյաների անունները, որոնք պետք է իրավատերը ժողովրդի անունից՝ հանձին Րաֆֆի Հովհաննիսյանի, ներկայացնի Սերժ Սարգսյանի հաստատմանը

Трудный рабочий график Сержа Саргсяна
Учитывая деятельность «пионера освободительной борьбы» Сержа Саргсяна на публичном поле, попытаемся составить его рабочий график.
09:00 – Прибытие на Баграмяна 26 после поедания приготовленных по кремлевскому рецепту блинчиков;
09:00 – Пресс-служба знакомит Сержа с содержанием адресованных ему накануне писем, пропуская письмо Аршака Садояна;
12:00 – Серж пишет Раффи Ованнисяну ответное секретное письмо;
13:00 – Написание ответного открытого письма обиженному на мир и столько дней голодающему человеку;
14:00 –  Перерыв;
16:00 – Составление ответа на письмо, полученное в ответ на ответное секретное письмо, написанное до перерыва;
17:00 – Составление ответа на письмо «праводержца», полученное в ответ на ответное открытое письмо, написанное до перерыва;
18:00 – Встреча с «полководцем», на которой обсуждается дальнейшая программа действий «праводержца» и текст выступления Раффи на предстоящем митинге. «Полководцу» сообщаются имена чиновников, которые он должен передать «праводержцу» с тем, чтобы последний потребовал от имени народа их отставки;