Ռուբեն Թորոսյանի առաջարկությունը ՀՀ նախագահին
Այսօր, ՀՀ  Նախագահի  նստավայր՝  պարոն  Ս.Սարգսյանին, առաջարկություն  ենք  ներկայացրել  ՀՀ  Նախագահին կից  Հանրային խորհրդի  նախագահ  Վ.Մանուկյանի  կողմից կատարած  ապօրինությունների հետևանքների   վերացման  մասին:
Խնդրի  էությունը  -  Ս.թ.  մարտի  20-ին  և  հունիսի  3-ին  ՀՀ  Նախագահին  կից  Հանրային խորհրդի  համակարգող, իսկ  հետագայում' նախագահ,  պարոն  Վ.ՄԱՆՈՒԿՅԱՆԻՆ, մեր կազմակերպության  նախագահ   Ռ.Թորոսյանը  առաջարկություններ  է   ներկայացրել  Երևանի  ավագանու  ընտրություններում կատարված  զանգվածային  խախտումների մասին  համապատասխան  զեկույցները  Հանրային  խորհրդում  քննարկելու մասին:
Սակայն, կոպտորեն  խախտելով  ՀՀ  օրենսդրության  պահանջները, Խորհրդի  նախագահն  առ  այսօր   որևէ  ձևով  չի   տեղեկացրել /արձագանքել/  անգամ  հիշյալ առաջարկությունների  մասին    ներկայացրած  գրությունների   ճակատագրերի  մասին:
Հուսով   ենք, որ  պարոն  Սարգսյանը  պատասխանատվության  կենթարկի  նաև  իր ենթակային՝  անթաքույց  այս  խախտումների համար:

Предложение Рубена Торосяна президенту РА
Сегодня, мы представили в резиденцию президента РА С.Саргсяна предложение об устранении беззаконий, совершенных со стороны председателя Общественного Совета при президенте РА В.Манукяна.
Суть проблемы: 20 марта и 3 июня сего года координатору, а затем и председателю  Общественного Совета при президенте РА В.Манукяну председатель нашей организации Р.Торосян представил предложения для обсуждения соответствующих докладов о массовых нарушениях, совершенных на выборах в Совет Старейшин Еревана.
Однако, грубо нарушив требования Законодательства РА, председатель Совета до сегодняшнего дня каким-либо образом даже не отреагировал и не проинформировал о судьбе представленных писем об упомянутых предложениях.
Надеемся, что г-н Саргсян  привлечет к ответственности своего подчиненного за нескрываемые нарушения.