ՀՀ նախագահի կայքից տեղեկանում ենք, որ այսօր Սերժ Սարգսյանն շնորհավորական ուղերձ է հղել Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Աբդուլլահ Գյուլին՝ Թուրքիայի ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա առթիվ (տե՛ս http://www.president.am/hy/congratulatory/item/2012/10/25/President-Serzh-Sargsyan-congratulatory-Turkey-National-Holiday/):
Խմբ. կողմից– Ի դեպ, Թուրքիայի ազգային տոնին դեռ 4 օր կա. այն նշվում է հոկտեմբերի 29–ին։ Փաստորեն, ՀՀ նախագահը դեռևս «ֆուտբոլային» հովերով է տարված ու լուրջ խնդիրներ ունի արժանապատվության հետ։
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլին

Серж Саргсян поздравил Абдуллу Гюля по случаю национального праздника Турции
Сайт президента РА сообщает, что 25 октября Серж Саргсян направил поздравительное послание президенту Турецкой Республики Абдулле Гюлю по случаю национального праздника Турции – Дня Республики.
Отметим, что День Республики отмечается в Турции 29-го октября. Фактически, президент РА еще находится в плену «футбольной» дипломатии и имеет серьезные проблемы с чувством собственного достоинства.