Լևոն Զուրաբյան. «Մենք ունենք մեր թեկնածուն՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը»
Այսօր հրավիրված մամլո ասուլիսին ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը, անդրադառնալով առաջիկա նախագահական ընտրություններին, լրագրողներին հայտնել է, որ ՀԱԿ–ի թեկնածուն Լևոն Տեր–Պետրոսյանն է լինելու։ Նրա առաջադրումը տեղի կունենա օրենքով սահմանված կարգով.
–Մենք ունենք մեր թեկնածուն՝ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Նրա առաջադրումը  պարզ կդառնա օրենքով սահմանված  ժամկետներում: Եթե իրատեսական չհամարեինք նրա առաջադրումը, ընդհանրապես այդ մասին չէինք խոսի։
Լևոն Զուրաբյանն անիմաստ է համարել այն խոսակցությունները, թե նախագահական ընտրություններում ՀԱԿ-ն առաջադրելու է իր կամ Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունները.

Левон Зурабян: «У нас есть свой кандидат – Левон Тер-Петросян»
Кандидатом от АНК на предстоящих президентских выборах будет Левон Тер-Петросян. Об этом во время сегодняшней пресс-конференции заявил секретарь парламентской фракции АНК Левон Зурабян.
«У нас есть свой кандидат. Его выдвижение пройдет в установленные законом сроки. Если бы мы не считали его выдвижение реалистичным, то вообще не говорили бы об этом», - подчеркнул Зурабян.
Разговоры же о том, что на президентских выборах АНК выдвинет кандидатуру самого Зурабяна или Никола Пашиняна, секретарь парламентской фракции АНК  назвал бессмысленными: