Այսօր Մոսկվայում կկայանա ՀՀ և ՌԴ նախագահների հանդիպումը
Այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում, որտեղ կհանդիպի Ռուսաստանի իր գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ։
Ըստ Կրեմլի պաշտոնական հայտարարության՝ զրույցի ընթացքում նախագահները կքննարկեն քաղաքականության, հումանիտար և առևտրային-տնտեսական ոլորտներում երկկողմ համագործակցության հիմնական հարցերը:
Դրանից բացի՝ նախատեսվում է հանդիպման ժամանակ դիտարկել Ռուսաստանի և Հայաստանի փոխգործակցության խնդիրները՝ եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակներում, մասնավորապես՝ այնպիսի կառույցներում, ինչպիսիք են ԱՊՀ-ն և ՀԱՊԿ-ն, ինչպես նաև՝ միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական թեմաները, այդ թվում՝ իրավիճակն Անդրկովկասում:
Կրեմլի պաշտոնական կայքը հիշեցնում է, որ Ռուսաստանը Հայաստանի գլխավոր արտասահմանյան ներդրողն է և հիմնական առևտրային գործընկերներից մեկը. 2012 թ.–ի հունվար-մայիսին Հայաստանում ռուսաստանյան ներդրումների կուտակային ծավալը գերազանցել է 2,8 մլրդ ԱՄՆ դոլարը, երկկողմ ապրանքաշրջանառությունը կազմել է 434,8 մլն ԱՄՆ դոլար:

Сегодня состоится встреча президентов Армении и России
Сегодня в Москве состоится встреча президента России Владимира Путина с президентом Республики Армения Сержем Саргсяном, который посетит Россию с рабочим визитом. Об этом сообщается на официальном сайте президента РФ.
В ходе встречи лидеры двух стран обсудят ключевые вопросы двустороннего сотрудничества в политической, гуманитарной и торгово-экономической сферах.
Кроме того, на встрече предполагается рассмотреть проблематику взаимодействия России и Армении в рамках евразийских интеграционных процессов, в частности, в таких структурах как СНГ и ОДКБ, а также актуальные темы международной и региональной повестки дня, в том числе ситуацию на Южном Кавказе.
Сайт отмечает, что Россия является главным иностранным инвестором и одним из основных торговых партнёров Армении – накопленный объём российских капиталовложений превысил 2,8 миллиарда долларов в январе-мае 2012 года, двусторонний товарооборот составил 434,8 миллиона долларов.