Արմեն Մարտիրոսյանի կարծիքով ՀԱԿ-ը չի գնա քաղաքապետարան
Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Արմեն Մարտիրոսյանը «7օր»-ի հետ զրույցում «խիստ բացասական» է գնահատել մայիսի 31-ին Երևան քաղաքում տեղի ունեցած ավագանու ընտրությունները.
-Սա ուղղորդված քվեարկություն էր, որտեղ ընտրողն իր բնակարանից մինչև քվեատուփ վերահսկվում էր: Դրան գումարած, տեղի ունեցած բռնությունները, Էրեբունի համայնքում տեղի ունեցածը վաղ ֆեոդալականի ժամանակաշրջանին (եթե այն ժամանակ ընտրություններ տեղի ունենային) բնորոշ ընտրություն կարելի է համարել:
Արմեն Մարտիրոսյանն ասել է, թե գնահատականներ տալիս արդեն պետք է խոսել ոչ թե քանակական գնահատականների մասին, այլ՝ որակական: «Գործընթացները որակական բնույթի են»:
Ընտրությունների օրը ոստիկանության և դատախազության աշխատանքները ԱԺ պատգամավորը «2» է գնահատել.
-Մարդկային բազմաթիվ կուտակումներ կային  տեղամասերի առջև, լցոնումների, ծեծուջարդի վերաբերյալ ոստիկանությունը ոչինչ չարեց, դատախազությունը որևէ  բան չբացահայտեց, ասելով, թե դրանք կեղծ են: Նույնիսկ այն պարագայում, երբ մեր գործընկեր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել էր, որ ինքն ապտակել է հանձնաժողովի նախագահին, ոստիկանությունը հայտարարություն տարածեց, որ նման դեպք չի եղել: Սրանից ավելի օրինակ, կարծում եմ, պետք չի բերել,- նշել է պատգամավորը:
-Եթե ՀԱԿ-ի նախընտրական ելույթների տրամաբանությամբ շարժվենք, թե այս ընտրությունները նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլն էին, ապա կարծում եմ չեն գնա, որովհետև նախագահականի երկրորդ փուլում ավագանու տեղեր չեն բախշվում,- ասել է Ա. Մարտիրոսյանը:

По мнению Армена Мартиросяна, АНК в мэрию не пойдет
Руководитель фракции «Жарнагутюн»  в НС Армен Мартиросян НС в разговоре с «7ор» «резко отрицательно» оценил выборы  31 мая:
-Это были выборы под диктовку, где избиратель находился под контролем от дома до избирательной урны. Плюс к этому случаи насилия, то, что случилось в общине Эребуни - все, это выборы стадии раннего феодализма. Если, конечно, тода выбирали...
Работу полиции и прокуратуры депутат оценивает на двойку:
-Большие скопления народа перед избирательными участками, вбросы бюллетений, драки и насилие - полиция ничего в этих случаях не делала, прокуратура ничего не раскрыла, говоря, что обвинения ложны. Даже тогда, когда наша коллега Наира Зорабян сама заявила, что она дала пощечину председателю комиссии, полиция распространила сообщение, что такого не было. Думаю, что более сильного примера и быть не может.
Что же касается АНК, то:
-Если двигаться сообразно логике предвыборных речей  АНК, что эти выборы являются вторым туром президентских, то в авагани АНК пойдет, потому во втором туре президентских выборов не занимаются распределением мест в авагани.