Արամ Կարապետյան. «Իշխանությունը պետք է վճարի ընտրությունների արդյունքների այն պատկերի համար, որը նկարեց»
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանն ասել է, որ իշխանությունը պետք է վճարի ընտրությունների արդյունքների այն պատկերի համար, որը նկարեց։ Ըստ Կարապետյանի` Հայաստանի ներսում գինը լինելու է թալանի շարունակությունը։ Արտաքին քաղաքականության ասպարեզում այդ գինը հայ–թուրքական հարաբերություններն են և Ղարաբաղի հարցը։
Արամ Կարապետյանն ընդգծել է, որ թեև ՀՀ ԱԳ նախարար Էդուարդ Նալբանդյանը կոշտ հայտարարություններ է անում, այնուամենայնիվ, հայ–թուրքական արձանագրությունները մնում են օրակարգում։ Արամ Կարապետյանի խոսքերով՝ դրա միակ նպատակը Թուրքիայի հետ սահմանն ամեն գնով բացելն է։ Այդ տեսանկյունից, Ա. Կարապետյանի կարծիքով, «այս իշխանությունները ձեռք են տալիս միջազգային հանրությանը»։

Арам Карапетян: «Власти должны заплатить за ту картину результатов выборов, которая была нарисована»
Во время пресс-конференции председатель партии «Новые времена» Арам Карапетян заявил, что власти должны заплатить за ту картину результатов выборов, которая была нарисована. По его словам, ценой за это внутри Армении будет продолжение грабежа, а на внешнеполитической арене – армяно-турецкие отношения и Карабахский вопрос.
Он также подчеркнул, что, несмотря на жесткие заявления министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна, армяно-турецкие протоколы остаются в повестке дня. По словам Карапетяна, единственной целью этого является открытие границы с Турцией любой ценой, и, с данной точки зрения, «эти власти выгодны международной общественности».