Ինչպես Սերժ Թանկյանն ու Արսինե Խանջյանը հանձնեցին Արցախը
Նիկոլ Փաշինյանը պատերազմ բերելու և պատերազմում պարտվելու համար պարբերաբար մեղավորեր է նշանակում։ Այդ մեղավորների ցանկն, ըստ նրա, հետևյալ տեսքն ունի՝
– նախկինները,
– դավադիր ղարաբաղցիները,
– հայկական բանակը՝ յուր 11 հազար դասալիքով,
– Մոսկվան։
Օրերս այս ցանկը համալրվեց։ Ըստ Փաշինյանի՝ հայկակական սփյուռքն է մեղավոր Արցախում կրած պարտության համար։ Սա արդեն ուշագրավ է այն առումով, որ նույն Սփյուռքից պատերազմի օրերին հսկայական միջոցներ եկան ու մինչև հիմա պարզ չէ, թե ինչ եղավ 100 միլիոն դոլարը, որը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամից փոխանցվեց կառավարությանը։
Փաշինյանը Պրահայում մուննաթ էր գալիս Չեխիայում բնակվող մեր հայրենակցի վրա, թե բա՝ դրսում ապրելով նպաստել է Արցախի հանձնմանը։
Փաստորեն, երբ Սփյուռքից գալիս են Հայաստան՝ իրեն իշխանության բերելու գործին նպաստելու համար, այդ դեպքում դրանք լավ սփյուռքահայեր են։ Իսկ երբ դրսում նույն սփյուռքահայերը ոչ այնքան հաճելի հարցեր են տալիս Փաշինյանին, դառնում են վատ սփյուռքահայեր ու Արցախի կորստի մեղավորներ։
Իրականությունն այն է, որ Արցախում տեղի ունեցածի թիվ մեկ մեղավորն ու պատասխանատուն Նիկոլ Փաշինյանն է։
Ինչ վերաբերում է դրսի հայերին, ապա նրանց մեջ իրոք կան այսօրվա վիճակի մեղավորներ։ Օրինակ՝ Սերժ Թանկյանն ու Արսինե Խանջյանը։ Սրանք իրենց պատառոտում էին մինչև 2018 թվականը, թե բա կոռուպցիա, անարդարություն և այլն։ Բուն 18–ի «թավշյա» իրադարձությունների ժամանակ երկուսն էլ բեմահարթակի վրա էին ու Նիկոլ էին պաշտպանում։
Իշխանափոխությունից հետո սրանց ծպտունը չի լսվում։ Սրանք չեն նկատում «թավշյա» կոռուպցիան։ Եվ ամենակարևորը՝ չեն նկատում Նիկոլ Փաշինյանի վարած քաղաքականության արդյունքում մեր երկրի գլխին եկած պատերազմը, պարտությունը, Արցախի պետականության կորուստն ու Հայաստանի փլուզման վտանգը։ Չեն նկատում Նիկոլի՝ Արցախն ադրբեջանական համարելն ու Ալիևից խաղաղություն մուրալը։ Կարո՞ղ ենք արդյոք ենթադրել, որ Թանկյանի ու Խանջյանի առաքելությունն ավարտվեց Նիկոլի իշխանության գալով ու Արցախը հանձնելուն նպաստելով։
Հ․Գ․։ Սերժ Թանկյանը Հայաստան տեղափոխվելու և Երևանում ապրելու համար բնակարան գնե՞ց, թե՞ ոչ։ Հիմա ո՞վ է հիշում, որ նման բաներ էին խոսվում 2018–ի մայիսի 8–ին․ Աբաջյանի կեղծ պապիկը վկա։

Как Серж Танкян и Арсине Ханджян сдали Арцах
Никол Пашинян периодически назначает виновных в войне и поражении. В списке этих виновных, согласно ему:
– бывшие,
– заговорщические карабахцы,
– армянская армия со своими 11 тысячами дезертиров,
– Москва.
На днях этот список пополнился. Согласно Пашиняну, в поражении в Арцахе виновата армянская диаспора. Это примечательно в том плане, что из той же Диаспоры в дни войны поступили колоссальные суммы, и до сих пор не понятно, что стало со 100 млн долларов, которые были перечислены правительству из Всеармянского фонда «Айастан».
В Праге Пашинян «наезжал» на проживающих в Чехии наших соотечественников, мол, их нахождение за границей способствовало сдаче Арцаха.
Фактически, когда из Диаспоры приезжают в Армению, чтобы поспособствовать его приходу к власти, то представители диаспоры – хорошие. Ну а когда те же армяне из диаспоры задают Пашиняну не столь лицеприятные вопросы, становятся плохими и виновными в потере Арцаха.
Реальность в том, что главным виновным и ответственным за произошедшее в Арцахе является Никол Пашинян.
Что касается проживающих за пределами Армении армян, то среди них, действительно, есть виновные в сегодняшнем состоянии. Например, Серж Танкян и Арсине Ханджян. До 2018-го они надрывались, мол, коррупция, несправедливость и т.д. В ходе «бархатных» событий 2018-го оба были на сцене и защищали Никола.
После смены власти они даже не пикнули. Они не замечают «бархатной» коррупции. И, самое главное, не замечают принесенных в результате проводимой Николом Пашиняном политики войны, поражения, потери государственности Арцаха и угрозы краха Армении. Не замечают того, что Никол считает Арцах азербайджанским и выпрашивает мир у Алиева. Можно ли предположить, что миссия Танкяна и Ханджян завершилась с приходом Никола к власти и способствованием сдаче Арцаха?
P.S. Приобрел ли Серж Танкян квартиру для переезда в Армению и проживания в Ереване? Кто теперь помнит, что 8 мая 2018-го говорилось подобное? Фальшивый дедушка Абаджяна вам в доказательство…