Սերժ Սարգսյանն անհարմար դրության մեջ չի՞ դրել հանրապետականներին
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Գագիկ Միանսյանն անդրադառնալով ՀԱԿ–իշխանություն երկխոսությանը՝ ասել է, թե հույս ունի, որ առաջին հանդիպումից հետո ստացած դրական լիցքերը թույլ կտան շարունակելու երկխոսությունը։
Հարցին, որ դեռևս երկխոսությունից ամիսներ առաջ ՀՀԿ–ն վստահեցնում էր, թե ՀԱԿ–ի հետ երկխոսությունը պատվիրակություններով տեղի չի ունենա, ի՞նչ եղավ, որ միանգամից դիրքորոշումը փոխվեց, նա պատասխանել է՝ իրենք ոչ թե պատվիրակություն, այլ աշխատանքային խումբ են կազմել։
Մենք ընդամենը երկխոսելու ենք բոլոր հարցերի վերաբերյալ, իսկ որոշումները կայացվելու են այնտեղ, որտեղ դրանց համար օրենքով և Սահմանադրությամբ սահմանված մարմիններ կան,–ասել է նա։
«7օր»–ի դիտարկմանը, թե աշխատանքային խմբերի ձևավորումից ընդամենը մեկ օր առաջ նույն ՀՀԿ ներկայացուցիչները հայտարարում էին, որ սեղանի շուրջ ոչ մի քննարկում չի անցկացվելու, և պնդում էին, թե մամուլով երկխոսում են արդեն, էլ ի՞նչ քննարկումներ, արդյոք չի՞ նշանակում, որ Սերժ Սարգսյանը, մեկ օրվա մեջ որոշում կայացնելով, անհարմար դրության մեջ է դնում իր գործընկերներին, Գագիկ Մինասյանը պատասխանել է, թե դեռևս հունիսի 17–ին՝ մեկ ամիս առաջ, ՀՀ նախագահն անդրադարձել է այս խնդիրներին և աշխատանքային խմբերի ձևավորման մասին հայտարարություն արել է։
–Այնպես որ, մեկ օրվա մեջ որոշում կայացնելու մասին Ձեր դիտարկումը չի համապատասխանում իրականությանը։ ՀՀ նախագահը, որը մեր կուսակցության ղեկավարն է, իր խոսքն ասել էր, և մեր հանրապետականները, ես համոզված եմ, իմանալով այդ դիրքորոշման մասին, ասում էին, որ այն տարբերակը, որ իրենք են առաջարկում, և որ Դուք եք հիշատակում, ևս բացառված չէ,–ասել է նա։

Серж Саргсян не поставил членов РПА в неловкое положение?
Говоря на встрече с журналистами о диалоге между АНК и властями, член парламентской фракции РПА Гагик Минасян отметил, что у него есть надежда на то, что полученные после первой встречи положительные эмоции позволят продолжить диалог.
На вопрос о том, что повлияло на резкое изменение  в позиции членов РПА, которые за несколько месяцев до диалога заверяли, что диалога с представителями АНК на уровне делегаций не будет, Минасян ответил, что они сформировали не делегацию, а рабочую группу.
«Мы лишь будем вести диалог относительно всех вопросов, а решения будут приниматься там, где в рамках закона и Конституции действуют соответствующие органы», - добавил он.
На вопрос «7or» о том, не ставит ли Серж Саргсян товарищей по команде в неловкое положение, принимая неожиданные решения, поскольку  всего лишь за день до формирования рабочих групп представители РПА заявляли, что никакого обсуждения за столом не будет и утверждали, что диалога через прессу достаточно, Гагик Минасян ответил, что еще 17 июня президент затронул данные проблемы и заявил о формировании рабочих групп.
«Так что ваши наблюдения о неожиданных решениях не соответствуют действительности. Президент РА, являющийся председателем нашей партии, сказал свое слово, и я убежден, что наши республиканцы, зная об этой позиции, говорили, что тот вариант, который они предложили и о котором вы упомянули, также не исключен», - отметил Минасян.