Թեև Նիկոլ Փաշինյանը մինչև իշխանության գալը և վարչապետ դառնալուց հետո հայտարարում էր, որ հոսանքի գինը Հայաստանում պետք է իջեցվի առնվազն 20 տոկոսով, գազի գինն էլ պետք է իջեցվի, ջրի գինն էլ չթանկանա, այդուհանդերձ ամեն ինչ թանկացավ։
Փետրվարի 1–ից միջինը 4,7 դրամով կթանկանա էլեկտրաէներգիայի գինը։ Բողոք չկա։ «Քաղաքացիական ակԾիվիստները» փողոց դուրս գալու հրահանգ չունեն։ Հիմա նրանց մի մասը հայտնվել է իշխանության մեջ ու ինքն է թանկացնում հոսանքի գինը, ինքն է թալանում։ Մինչդեռ 2015–ի ամռանը ոմանք հետույք էին պատռում, թե բա դեմ ենք թանկացումներին։
Անունը դրել էին «Էլեկտրիկ–Երևան» ու դուրս եկել փողոց։ Իշխանություններն էլ շատ բարի էին ցուցարարների նկատմամբ։ Բաղրամյան պողոտան փակվել էր, դեմն առնող չկար։ Թեև ցերեկները մարդ չէր լինում ամառվա տապին, բայց միևնույն է ոստիկանությունը Բաղրամյան պողոտայի երթևեկությունը չէր վերականգնում։ Մեկ անգամ ջրեցին ակԾիվիստներին, սիրուն կադրեր ստացան, հետո կոչ արեցին «գժուկներին» սթափվել՝ «Ես Գասպարյան Վովա՛ն եմ» ծրագրի շրջանակներում։
«Բողոքի» այդ գործողության մեջ բոլորն էին ներգրավվել։ Ամեն մեկն իր դերակատարումն ուներ։ ԱկԾիվիստները «պայքարում» էին թանկացման դեմ, քաղաքական հաճախորդները՝ Նիկոլ Փաշինյան, Էդմոն Մարուքյան և այլն, «կենդանաբանական» պատ էին կազմում ցուցարարների ու ոստիկանների միջև։ Կրեմլի վրա այդ ցույցը ծախվում էր որպես հայկական «մայդան», որի դեմ կռիվ են տալիս իշխանությունները։ Տակից կայացավ էլցանցի բիզնես–գործարքը, հետո բոլորը ցրվեցին տներով։
Այժմ ակԾիվիստ տղաներն ու աղջիկները «թավշյա» հեղափոխական են դարձել և չեն նկատում թանկացումները, թալանը։ Նրանցից ոմանք թռել են երկրից, ոմանք ուրախացած են, որ Արցախի մեծ մասը հանձնված է։ Ահա սա էր Էլեկտրիկ–Երևան կոչվածի իրական դեմքը։ Այնքան երես տվեցին էդ դիշովկեքին, մինչև դրանք եկան իշխանության ու ամեն ինչի հերն անիծեցին։

Хотя Никол Пашинян и заявлял до прихода к власти и по становлении премьером, что цена на электроэнергию в Армении должна снизиться как минимум на 20 процентов, тарифы на газ должны опуститься, а вода не должна дорожать, тем не менее всё подорожало.
С 1-го февраля средняя цена на электроэнергию повысится на 4,7 драмов. Никакого протеста в связи с этим нет. «Гражданские активисты» не получили указания выходить на улицу. Сейчас часть из них оказалась во власти и сама повышает цены на электроэнергию, сама грабит. Между тем как летом 2015-го некоторые надрывали задницу, мол, они против подорожания.
Назвали всё это «Электрик Ереван» и вышли на улицу. Власти были с протестующими весьма любезны. Проспект Баграмяна был перекрыт, но никто этому не противился. Хотя днем никто и не оставался под летним пеклом, движение по проспекту полиция всё равно не восстанавливала. Один раз полили активистов из брандспойта, получили красивые кадры, затем призвали «дурачков» отрезвиться в рамках программы «Я – Гаспарян Вова».
В эту акцию «протеста» были вовлечены все. У каждого была своя роль. Активисты «боролись» с подорожанием, а политические клиенты власти (Никол Пашинян, Эдмон Марукян и др.) выстраивались в «животную» стену между протестующими и полицейскими. Кремлю этот протест пытались всучить как армянский «майдан», с которым борются власти. Подспудно состоялась бизнес-сделка по части «Электросетей», после чего все разошлись по домам.
Сейчас парни и девчата из числа «активистов» стали «бархатными» революционерами и не замечают подорожаний и разграбления. Некоторые из них сбежали из страны, другие рады тому, что большая часть Арцаха сдана врагу. Таково реальное лицо «Электрик Еревана». Настолько разбаловали этих дешевок, что в конце они пришли к власти и пустили всё под откос.