Միացի՛ր հավաքին, եթե դեմ ես Հայաստանում օրեցօր սաստկացող բռնաճնշումներին և քաղաքական հետապնդումներին
Սիրելի' հայրենակիցներ
Այսօր Հայաստանում քաղաքական հայացքների պատճառով ազատությունից զրկված են տասնյակ մարդիկ։ Այս թիվն օրեցօր աճում է։ Չարիքի կառավարության նպատակը մեկն է՝ մեկուսացնել բոլոր այն մարդկանց, ովքեր դեմ են Հայաստանի թրքացմանը, Արցախի հայաթափմանը:
Ուրբաթ օրը, ժամը՝ 13։00-ին, հավաքվում ենք Բարձրագույն դատական խորհրդի (ԲԴԽ) շենքի դիմաց (Կորյունի 17), որից հետո երթով շարժվելու ենք դեպի ՀՀ գլխավոր դատախազություն։
Միացի՛ր հավաքին, եթե դեմ ես Հայաստանում օրեցօր սաստկացող բռնաճնշումներին և քաղաքական հետապնդումներին։

Присоединяйся, если ты против усиливающихся репрессий и политических преследований в Армении!
Представитель Верховного Совета АРФД, член блока «Армения», вице-спикер НС Ишхан Сагателян призвал граждан собраться в 13:00 перед зданием Высшего судебного совета.
Сегодня в Армении десятки людей лишены свободы из-за своих политических взглядов. Это число растет день ото дня. Цель этого правительства – изолировать всех тех, кто против тюркизации Армении и изгнания армян из Арцаха.
В пятницу, в 13:00, мы собираемся перед зданием Высшего судебного совета (Корюн 17), после чего отправимся к Генеральной прокуратуре.