Էրդողանն ու Ղարիբաշվիլին քննարկել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունները
Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի ժամանակ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ: Այս մասին հայտնում է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, գրում է Regnum-ը:
«Քննարկումը տարածաշրջանում տեղի ունեցող իրադարձությունների շուրջ էր: Ըստ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, Վրաստանի հիմնական նպատակը տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովումն է»,-ասվում է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Հաղորդվում է, որ Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է Անդրկովկասում խաղաղապահ լինելու Թբիլիսիի պատրաստակամության մասին: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Էրդողանին՝ երկրների միջև ռազմավարական գործընկերությունը խորացնելու ձգտման համար:

Главы Грузии и Турции обсудили ситуацию в регионе
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили в ходе Генеральной ассамблеи (ГА) ООН в Нью-Йорке провёл встречу с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом. Об этом сообщает пресс-служба грузинского правительства, передает ИА «Регнум».
«Речь шла о событиях, происходящих в регионе. По заявлению Ираклия Гарибашвили, главной целью Грузии является поддержка мира и стабильности в регионе», – отметили в пресс-службе.
Сообщается, что грузинский премьер-министр заявил о готовности Тбилиси быть миротворцем в Закавказье. Он также поблагодарил Эрдогана за стремление углубить стратегическое партнёрство между странами.