Կինը համբուրգերի մեջ մարդու մատ է գտել
Բոլիվիայի Սանտա Կրուս դե լա Սիերա քաղաքից մի կին կծել է սրճարանում գնած համբուրգերը և դրա մեջ մարդու մատ հայտնաբերել, հայտնել է Market Research Telecast-ը:
Միջադեպի հետաքննության ընթացքում պարզվել է, որ աշխատակիցներից մեկը, որը պատասխանատու է ցանցի 20 ռեստորանների համար աղացած մսի պատրաստման համար, դեպքից երկու օր առաջ դժբախտ պատահարի հետևանքով երկու մատ է կորցրել:
Տղամարդը 45-80 կիլոգրամ աղացած միս է պատրաստել, որն օգտագործվել է որպես համբուրգերի լցոն: Սրճարանում հայտնել են, որ միջադեպի օրը պատրաստված միսն առգրավվել է, և ներքին հետաքննություն է ընթանում:
Հաստատությունը, որտեղ կինը գտել է մատը, փակվել է: Սպառողների իրավունքների պաշտպանության փոխնախարար Խորխե Սիլվան ընդգծել է, որ ստուգումներ կիրականացվեն բոլոր 20 հաստատություններում, ուր միսը կարող էր ուղարկվել:

Женщина обнаружила в гамбургере человеческий палец
Женщина из боливийского города Санта-Крус-де-ла-Сьерра откусила кусок от гамбургера, который купила в кафе, и увидела человеческий палец, сообщает портал «Market Research Telecast».
В ходе расследования произошедшего оказалось, что за два дня до произошедшего один из рабочих, который отвечал за изготовление мясного фарша для 20 ресторанов сети, лишился двух пальцев в результате несчастного случая.
Мужчина готовил от 45 до 80 килограммов мясного фарша, который используется в качестве начинки для гамбургера. Руководство кафе заявило, что партия мяса, изготовленного в день, когда произошел инцидент, была изъята и сейчас проводится внутреннее расследование.
Заведение, в котором женщина нашла палец, закрыли. Вице-министр по защите прав потребителей Хорхе Сильва подчеркнул, что проверки будут проведены во всех 20 заведениях, куда могло поступить мясо.