Վրաստանում կորոնավիրուսի նոր դեպքերի թիվը գերազանցել է 2000-ը
Հուլիսի 20-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2616 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 880 մարդ, մահացել է 26 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 390 945, այստեղից ապաքինվել է 367 130 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 5 592:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 36 375 փորձարկում, այդ թվում 22 825-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 13 550-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 7.19% է, վերջին 14 օրվանը՝ 4,77%, վերջին 7 օրվանը՝ 5.24%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 368 179 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 11 073 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 70 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 495 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 1 120 անձ:

В Грузии выявлено 2616 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 880 человек, умерли 26 пациентов.
Всего в Грузии выявлено 390 945 случаев заражения коронавирусом, из которых 367 130 человек выздоровели и 5 592 человека скончались.
70 человек находятся в режиме карантина, 4 495 человек – под наблюдением в больнице, 1 120 человек – в ковид-гостинице.
В Грузии выявлено 2616 новых случаев коронавируса