Թուրքիան «Դելտա շտամի» պատճառով կարող է փակել սահմանները զբոսաշրջիկների համար
Թուրքիան կարող է փակել իր սահմաններն օտարերկրյա զբոսաշրջիկների համար կորոնավիրուսի նոր «Դելտա շտամի» պատճառով։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի մշակույթի և տուրիզմի նախարար Մեհմեթ Նուրի Էրսոյը։
«Եթե այն թափ հավաքի, ապա ստիպված կլինենք փակել սահմանները։ Ինչքան երկար ձգվի, այնքան երկար կտևի նորմալ կյանքին վերադառնալու ժամկետը»,-ասել է նախարարը։
Նա նաև հավելել է, որ 2021-ին Թուրքիայի հանգստավայրերը ծրագրում են ընդունել 25 մլն զբոսաշրջիկ և ստանալ 20 մլրդ դոլար։
«Սակայն իմ ցանկությունն է հյուրընկալել 30մլն զբոսաշրջիկ և ստանալ 23 մլրդ դոլար»,-եզրափակել է թուրք նախարարը։

Турция заявила о возможном закрытии границ из-за нового штамма «дельта»
Министр культуры и туризма Турции Мехмет Нури Эрсой заявил о возможном закрытии границ для иностранцев из-за распространения нового штамма коронавируса «дельта». Об этом сообщает РИА «Новости».
Как отметил политик, перспектива снятия антиковидных ограничений зависит от темпов вакцинации.
«Если она ускорится, то Турция полностью вернется к нормальной жизни. И чем дольше она затянется, тем больше займет времени нормализация», – сообщил министр.
Он также заявил, что в 2021 году турецкие курорты планируют принять 25 миллионов туристов и получить доход в 20 миллионов долларов. «Моя личная цель – это 30 миллионов туристов и 23 миллиарда дохода», – добавил Эрсой.