Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1653 նոր դեպք
Հուլիսի 16-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 1653 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 466 մարդ, մահացել է 13 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 384 387, այստեղից ապաքինվել է 362 957 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 5 516:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 34 800 փորձարկում, այդ թվում 18 756-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 16 035-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 4.75% է, վերջին 14 օրվանը՝ 4,31%, վերջին 7 օրվանը՝ 4.67%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 334 199 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 8 448 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 52 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 001 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 1016 անձ:

В Грузии выявлено 1653 новых случая коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 466 человек, умерли 13 пациентов.
Всего в Грузии выявлены 384 387 случаев заражения коронавирусом, из которых 362 957 человек выздоровели и 5 516 умерли.
В режиме карантина находится 52 человека, в стационаре под наблюдением – 4 001 человек, в ковид-гостинице – 1 016 человек.
В Грузии выявлено 1653 новых случая коронавируса.