Ինչու է քաղաքականապես հետապնդվում Արմեն Չարչյանը
Պրոֆեսոր և վաստակավոր բժիշկ Արմեն Չարչյանը հետընտրական Հայաստանի առաջին քաղհետապնդյալն ու քաղբանտրակյալն է։ Առաջինը, բայց ոչ վերջինը, քանզի Նիկոլի պատկերացրած Հայաստանը մեկ ամբոխավարի ու նրան կից մեկ օլիգարխի երկիր պետք է լինի։ Մյուսները կա՛մ պետք է ենթարկվեն, կա՛մ հետապնդվեն։
Չարչյանի կալանավորման որոշումն անհեթեթ է, մեղադրանքը՝ աբսուրդ։ Չարչյանի արածը ոչ բոլորի համար է ընդունելի, բայց դա չի նշանակում, որ նա արժանի է քրեական հետապնդման։ Քրգործը և կալանքը անհամարժեք են նրա ասածներին։
Եթե Չարչյանին կալանավորում են աշխատակիցներին ընտրություններին մասնակցելու պահանջի, այսինքն՝ քաղաքացիական պարտքն անպայման կատարելու համար, ապա քայլարած իշխանություններին վերից վար պետք է կալանավորել, քանզի հենց նրանք են վարչական ռեսուրսն օգտագործել՝ մարդկանց տեղամասերում լցոնելու և քվե կորզելու համար։
Չարչյանի արածը վարչական լծակի օգտագործում չէ, քանզի նա պետական պաշտոնյա չէ։ Վարչական և ոչ միայն վարչական լծակ կիրառել են նիկոլենք։ Դրա համար էլ «խփել» են 50 տոկոսից ավելի։
Բազմաթիվ մարդկանց կյանք ու առողջություն փրկած Չարչյանին սրանք քաղաքականապես հետապնդում են, որպեսզի իրենց «մուրճային» ցանկությունները բավարարեն։
Չարչյանին կալանավորելը շատ խորհրդանշական է։ Հազարավորների կյանքը խլած Նիկոլը կյանքեր փրկողին է հետապնդում։ Դա մեսիջ է այն մասին, որ Նիկոլը շարունակելու է պայքարել կյանքի դեմ և մնալու է որպես մահաբեր առաջնորդ։
Իրականում ոչ մի զարմանալի բան չի եղել։ Փաշինյանը նիկոլություն է անում։ Այլ հարց է, թե ինչ են անում և անելու հակառակ ճամբարում։

Почему политически преследуется Армен Чарчян
Профессор и заслуженный врач Армен Чарчян – первый политически преследуемый и политзаключенный поствыборной Армении. Первый, но не последний, так как представляемая Николом Армения должна быть страной одного охлократа и действующего при нем одного олигарха. Остальные должны или подчиняться, или преследоваться.
Решение об аресте Чарчяна – нелепо, а обвинение – абсурдно. Поступок Чарчяна приемлем не всем, но это не означает, что он достоин уголовного преследования. Уголовное дело и арест несоразмерны его словам.
Если Чарчяна арестовывают за требование к его работникам участвовать в выборах, то есть обязательно выполнить свой гражданский долг, то арестовать нужно также всю мойшаговскую власть, так как именно она использовала административный ресурс для обеспечения участия людей в голосовании и вытягивания у них голосов.
Поступок Чарчяна – это не использование административного ресурса, так как он не является государственным чиновником. Административный и не только ресурс применили николовцы. Поэтому и «набили» более 50 процентов.
Они политически преследуют Чарчяна, спасшего жизни и здоровье множества людей, чтобы удовлетворить свои «молоточные» желания.
Арест Чарчяна весьма символичен. Унесший тысячи жизней Никол преследует спасшего множество жизней человека. Это месседж о том, что Никол продолжит бороться против жизни и оставаться несущим смерть лидером.
В реальности ничего удивительного не произошло. Пашинян занят николством. Другой вопрос, что предпринимают и предпримут в противоположном лагере.