Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 311 նոր դեպք
Հունիսի 14-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 311 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 936 մարդ, մահացել է 12 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 354 276, այստեղից ապաքինվել է 340 328 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 5 060:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 10 442 փորձարկում, այդ թվում 5 216-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 5 226-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.98% է, վերջին 14 օրվանը՝ 2.61%, վերջին 7 օրվանը՝ 2.3%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 207 470 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 728 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 34 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 3 175 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 596 անձ:

Грузии выявлено 311 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 936 человек, 12 пациентов умерли.
Всего в Грузии выявлено 354 276 случаев заражения коронавирусом, из которых 340 328 человек выздоровели и 5060 умерли.
Всего вакцинированы 207 470 человек, ежедневно вакцинируется 728 человек.
В режиме карантина находятся 34 человека, в стационаре под наблюдением 3175 человек, в ковид-гостинице – 596 человек.
Грузии выявлено 311 новых случаев коронавируса