Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 776 նոր դեպք
Մայիսի 12-ին Վրաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսի 776 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը քիչ առաջ թարմացվել է կառավարության կողմից ստեղծված stopcov.ge հատուկ կայքում:
Վերջին մեկ օրում երկրում ապաքինվել է 1 329 մարդ, մահացել է 16 պացիենտ:
Համավարակի տարածումից առ այսօր, Վրաստանում ընդհանուր առմամբ գրանցված է կորոնավիրուսով վարակման 326 441, այստեղից ապաքինվել է 306 264 մարդ: Մահացածների ընդհանուր թիվը կազմում է 4 379:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կատարվել է 31 982 փորձարկում, այդ թվում 20 394-ը՝ հակամարմինների արագ թեստով, իսկ 11 588-ը՝ «PCR» թեստով:
Դրականության օրական ցուցանիշը՝ 2.43% է, վերջին 14 օրվանը՝ 5.56%, վերջին 7 օրվանը՝ 4.79%:
Երկրում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստվել է 77 343 մարդ, վերջին մեկ օրում պատվաստվել է 4 056 պացիենտ:
Կարանտինի ռեժիմում գտնվում է 73 մարդ, հիվանդանոցներում հսկողության տակ է 4 278 պացիենտ, կլինիկական հյուրանոցներում գտնվում է 710 անձ:

В Грузии выявлено 776 новых случаев коронавируса. Об этом сообщается на специальном сайте правительства «stopcov.ge».
За последние 24 часа в стране выздоровели 1329 человек, скончались 16 пациентов.
В целом Грузии выявлен 326 441 случай заражения коронавирусом, из которых 306 264 человек выздоровели и 4379 умерли.
В режиме карантина находятся 73 человека, в стационаре под наблюдением – 4 278 человек, в ковид-гостинице – 710 человек.
В Грузии выявлено 776 новых случаев коронавируса