Թուրքական քարոզիչը՝ Հանրային հեռուստաընկերությունում
Որքան շատ են Թուրքիան ու Ադրբեջանն ագրեսիվ վարքագիծ դրսևորում Հայաստանի ու Արցախի նկատմամբ, այնքան շատ են Նիկոլն ու իր ուսապարկերը ագրեսիվ թուրքամետ քարոզչություն վարում ու խաղաղություն աղերսում։
Ակտիվացել են նաև թուրքական 5–րդ շարասյան ներկայացուցիչները։ Մասնավորապես խոսքը վերաբերում է մասնագիտությամբ Վազգեն Սարգսյանի եղբայր աշխատող Արամ Սարգսյանին։ Սրան հաճախ են կանչում հարկատուներիս փողերով գործող Հանրային հեռուստաընկերություն և թուրքամետ քարոզի համար հարթակ տրամադրում։
Երեկ էլ սույն «արևմտամետը» հյուրընկալվել էր Հանրայինում ու որպես հաջողություն էր ներկայացնում մեր պարտությունն Արցախում։ Ըստ այս թուրքական քարոզչական դիվերսանտի՝ Թուրքիան կապիտալ ներդրումներ է բերելու Հայաստան, իսկ Արևմուտքն ավելի քան 6 միլիարդ դոլար փող կարող է բերել։ Սա լկտի սուտ է և պողոսներին կուտ տալու ձև։
Թուրքական քաղաքականության մեջ Հայաստանը ոչ թե որպես վրացական Աջարիա է դիտարկվում, ուր կարող են շինարարական ներդրումներ արվել, այլ Հայաստանն ընդամենը խժռման ենթակա տարածք է՝ պանթուրքական ծրագրերն առաջ մղելու և Ռուսաստանին մեր տարածաշրջանից հանելու նպատակով։ Արամը չի էլ թաքցնում, որ կողմ է թուրքական այդ ծրագրին, բայց ժուլիկաբար ու թրքաբար դա ներկայացնում է որպես պայծառ ապագա։
Ինչ վերաբերում է արևմտյան, իբր, 6 միլիարդի չափով սպասվող մուտքերին, ապա նկատենք, որ նույնիսկ ակնհայտ արևմտամետ ու հակառուսական գիծ որդեգրած Վրաստանում ԱՄՆ–ը Սահակաշվիլու կառավարման տարիներին համախառն 4 միլիարդից մի փոքր ավելի տրամադրեց, էլ ուր մնաց, թե Հայաստանին դրանից ավելի կամ դրա գոնե 10 տոկոսը տրամադրի։ Իսկ եթե տրամադրի էլ, ապա դա անելու է աշխարհքաղաքական՝ հակառուսական ոճի պատվերով, ինչի տակ մտնելը Հայաստանի վերցման նախադրյալներ կստեղծի։
Իսկ միգուցե Արամի միլիարդավոր ակնկալիքներն Արցախը հանձնելու դիմա՞ց է լինելու։ Չէ՞ որ Նիկոլին միլիարդների առաջարկ արվել է ու չի պարզաբանվել, թե ինչ ընթացք է ստացել այդ առաջարկը։ Փաստն այն է, որ փողի դիմաց Արցախի հողերը հանձնելու առաջարկ անող Ալիևը կա, Նիկոլի պես փողամոլը կա, Արցախի հողերն էլ հանձնվել են։
Արամն այնքան աներես է, որ Մեղրիի միջանցքը թուրք–ադրբեջանական զույգին տրաամադրելը ներկայացնում է որպես հնարավորություն ու դժգոհություն հայտնում, որ ռուսները կարողացան թույլ չտալ Ստեփանակերտի անկումը և ուզում են վերահսկել թուրքական հոսքերը։
Հիշեցնենք, որ Արամն այն գործիչն էր, որը 20 տարի հաչում էր, թե իբր ռուսներն ու Ռոբերտ Քոչարյանը Մեղրիի համար «հոկտեմբերի 27» կազմակերպեցին։ Իբր ուզում էին տալ Մեղրին թուրքերին, բայց Վազգենը դեմ էր դրան ու դրա համար եղավ «հոկտեմբերի 27»–ը։ Էս դիշովկեն Մեղրիի թեման շահարկելով թունավորել է Հայաստանի քաղաքական ու հանրային մթնոլորտը, իսկ հիմա ուրախությամբ խոսում է այն մասին, որ Մեղրիով թուրքերը կապվելու են իրար հետ՝ իր թուրքամետ ուրախությունը թաքցնելով «ժողովուրդ ջան, թուրքերի միջոցով հեսա լավ եք ապրելու» բլեֆ–ձևակերպման տակ։
Փաստորեն, էս քաղաքական մոլախոտերի ու թուրքամետ դիվերսանտների համար մեր 5.000 զոհերն ու Արցախի կորսված պետականությունը երազանք են եղել՝ թուրքական երազանք։ Ու հիմա շտապում են Հանրայինի եթերում ցույց տալ իրենց ուրախությունը։
Նորմալ պետության առկայության դեպքում արամսարգսյանների տեղը շատ կոնկրետ հիմնարկում պետք է լիներ՝ հակապետական գործունեության մեղադրանքի ներքո։ Մինչև սրանց չմաքրենք, նորմալ երկիր չենք դառնա։ Ավելին՝ պետություն չենք ունենա։
Հ․Գ․ Արամը Հանրայինով հայտարարեց, որ մասնակցելու է ընտրություններին։ Դա նշանակում է, որ Թուրքիան էս դիշովկի բերանով թուրքամետ քարոզ է տանելու։ Ահա թե ինչ վիճակի մեջ է դրել Նիկոլը Հայաստանը։

Турецкий пропагандист на Общественном телевидении
Чем более агрессивное поведение в отношении Армении и Арцаха проявляют Турция и Азербайджан, тем интенсивнее Никол и его рюкзаки ведут агрессивную протурецкую пропаганду и вымаливают мир.
Активизировались также представители турецкой 5-ой колонны. В частности, это касается работающего братом Вазгена Саркисяна Арама Саркисяна. Его часто зовут на действующее на деньги налогоплательщиков Общественное телевидение и предоставляют площадку для протурецкой пропаганды.
Накануне этот «прозападник» снова гостил на Общественном и преподносил в качестве достижения наше поражение в Арцахе. Согласно этому турецкому пропагандистскому диверсанту, Турция приведет в Армению капитальные инвестиции, а Запад может привлечь более 6 млрд долларов. Это не что иное, как рассчитанная на погосов наглая ложь.
В турецкой политике Армения рассматривается в варианте не грузинской Аджарии, в которую можно вкладывать инвестиции в строительство, а подлежащей поглощению территории – в целях продвижения пантюркистских планов и выдавливания России из нашего региона. Арам и не скрывает, что поддерживает за этот турецкий проект, но жульнически и по-турецки преподносит это в качестве светлого будущего.
Что касается западных, якобы, ожидающихся 6-миллиардных поступлений, то заметим, что даже придерживавшейся явно прозападной и антироссийской линии Грузии в годы правления Саакашвили США предоставили немногим более 4 млрд долларов – куда уж там до предоставления Армении большей суммы, а в реальности – хотя бы 10 процентов от нее. И если даже эти деньги будут предоставлены, то исключительно в рамках геополитического антироссийского заказа, выполнение которого создаст все основы для ликвидации Армении.
Или миллиардные ожидания Арама будут в обмен на сдачу Арцаха? Ведь многомиллиардное предложение Николу сделано было, и до сих пор не понятно, какой ход этому предложению был дан. Факт в том, что сделавший предложение о сдаче территорий Арцаха за деньги Алиев есть, подобный Николу стяжатель – тоже, а земли Арцаха уже сданы.
Арам настолько бесстыж, что преподносит предоставление Мегринского коридора турецко-азербайджанскому тандему в качестве шанса, и выражает недовольство тем, что русские смогли не допустить падения Степанакерта и хотят контролировать турецкие потоки.
Напомним, что Арам был тем деятелем, который 20 лет лаял, будто русские и Роберт Кочарян организовали из-за Мегри «27 октября». Якобы хотели отдать Мегри туркам, но Вазген был против этого, поэтому и случилось «27 октября». Спекулируя на теме Мегри, эта дешевка отравляла политическую и общественную атмосферу Армении, а сейчас с радостью говорит о том, что турки свяжутся друг с другом через Мегри, скрывая свой протурецкий восторг под блефовой формулировкой «дорогой народ, с помощью турок мы скоро заживем».
Фактически, для этого политического сорняка и этих протурецких диверсантов наши 5000 погибших и потерянная государственность Арцаха были мечтой – турецкой мечтой. И сейчас они спешат поделиться своей радостью в эфире Общественного телеканала.
В условиях наличия нормального государства местом арамсакисянов было бы весьма конкретное учреждение – в свете обвинения в антигосударственной деятельности. Пока мы от них не очистимся, мы не станем нормальной страной. Более того, не будем иметь государства.
P.S. Арам заявил в эфире Общественного, что будет участвовать в выборах. Это означает, что Турция будет вести устами этой дешевки протурецкую пропаганду. Вот в какое состояние вверг Армению Никол.