Նիկոլ Փաշինյանը պետական դավաճան է․ ինչո՞վ է զբաղված բանակը
Նիկոլ Փաշինյանն իր գործողություններով սադրեց պատերազմ, նպաստեց մեր պարտությանն ու հանգեցրեց կապիտուլյացիայի։ Նրա արածը պետական դավաճանություն է։
Նիկոլի ամեն մի օրը վարչապետի աթոռին մեզ նոր պարտություն է բերում ու նոր դավաճանության հնարավորություն տալիս նրան։
Ինչ ուզում՝ այն էլ ստորագրում են
Պարզվում է, որ Նիկոլը 2020–ի նոյեմբերի 9–ի հայտարարությունը պետության ու ժողովրդի թիկունքում ստորագրելուց բացի մեկ այլ թուղթ էլ է գաղտնի ստորագրել։ Նա թշնամու օգտին գործողություններ է իրականացրել, որն ընկնում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 299–րդ հոդվածի տակ, քանզի Նիկոլն ի վնաս Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության, տարածքային անձեռնմխելիության կամ արտաքին անվտանգության թուղթ է ստորագրել, և այդ թղթով Ադրբեջանին է հանձնում Հայաստանի տարածքները։
Քրեական օրենսգիրքը նման դեպքերում նախատեսում է 10–ից 15 տարի ազատազրկում՝ գույքի բռնագրավմամբ կամ առանց դրա։
Նիկոլի հանցակից «ուսապարկ» Տիգրան Ավինյանը երեկ ԱԺ–ում ընդունեց, որ իրենք Կապանի մասով թուղթ են ստորագրել։ Թուղթ, որի մասին համեստորեն լռում էին մինչև Հրանտ Բագրատյանի բացահայտումը։
Եթե գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը քրեական գործ չի հարուցում այս բացահայտումից հետո, ապա անխուսափելի իշխանափոխությունից հետո ինքն էլ է դատվելու որպես հանցակից–դավաճան, քանզի ՀՀ տարածքային ամբողջականության դեմ արված քայլերն ու անվտանգությանը սպառնացող դավաճանությունը չի կարող առանց հետևանք մնալ։
Ի դեպ, հոդվածի տակ են ընկնում նաև զինված ուժերի ղեկավար կազմը՝ Վաղարշակ Հարությունյանով և Օնիկ Գասպարյանով։
ՀՀ սահմանադրության 14–րդ հոդվածի 1–ին կետի համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերն ապահովում են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանությունը, անվտանգությունը, տարածքային ամբողջականությունը և սահմանների անձեռնմխելիությունը:
Մեր զինված ուժերը չեն ապահովում Սահմանադրության պահանջը՝ գործելով հանցագործություն։ Բարձրագույն հրամկազմին հիշեցնենք, որ նրանք երդվել են ծառայել Հայաստանի Հանրապետությանը, այլ ոչ թե դավաճան Նիկոլ Փաշինյանին։ Նույն հարցն, ի դեպ, վերաբերում է ԱԱԾ–ին ու ոստիկանությանը։ Վերջինիս որոշ շարքային ներկայացուցիչներ նույնպես դատվելու են՝ Նիկոլի հետույքը ջանադրաբար ու էնտուզիազմով պահելու համար։ Կարմիր բերետը նրանց համապատասխան տեղում է հայտնվելու, ընդորում՝ առանց «վազելինի»։

Никол Пашинян – изменник Родины: чем занята армия?
Своими шагами Никол Пашинян спровоцировал войну, способствовал нашему поражению и привел к капитуляции. Его действия – измена Родине.
Каждый день его пребывания в кресле премьера приносит нам новое поражение и предоставляет ему возможность для нового предательства.
Что хотят, то и подписывают
Выясняется, что, кроме подписанного 9-го ноября 2020 года за спиной государства и народа заявления, он тайно подписал также другой документ. Он реализовал шаги в пользу врага, которые попадают под статью 299 УК Армении, так как Никол подписал документ в ущерб суверенитету, территориальной неприкосновенности или внешней безопасности РА, и этим документом передает Азербайджану территории Армении.
Уголовный кодекс в этих случаях предусматривает лишение свободы от 10 до 15 лет с конфискацией имущества или без.
Подельник Никола – «рюкзак» Тигран Авинян – накануне признал в НС, что они подписали документ по части Капана. Документ, о котором они скромно умалчивали до разоблачения Гранта Багратяна.
Если после этого разоблачения генпрокурор Артур Давтян не возбуждает уголовного дела, то после неминуемой смены власти он тоже пойдет под суд в качестве соучастника-предателя, так как шаги против территориальной целостности РА и угрожающее ее безопасности предательство не могут остаться без последствий.
Кстати, под статью попадает также руководящий состав ВС – Вагаршак Арутюнян и Оник Гаспарян.
Согласно п. 1 статьи 14 Конституции РА, Вооруженные силы Республики Армения обеспечивают защиту, безопасность, территориальную целостность и неприкосновенность границ Республики Армения.
Наши ВС не обеспечивают требование Конституции и совершают преступление. Высшему руководству ВС напомним, что они присягнули служить Республике Армения, а не предателю Николу Пашиняну. Кстати, то же самое касается СНБ и Полиции. Некоторые представители последней тоже пойдут под суд – за старательное и воодушевленное прикрытие задницы Никола. Красные береты окажутся в их соответствующем месте, причем без вазелина.