«Չեմ հասկանում, թե որտեղ է ինձ «քցում» Ալիևը». Փաշինյանը զարմացրել է շրջապատին․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մոսկովյան այցից վերադառնալիս Փաշինյանին ուղեկցող պատվիրակությունը նկատել է, որ նա ահավոր ընկճված է։ Փաշինյանը չի թաքցրել, որ ձախողվել է գերիների հարցում տեղաշարժ ապահովելու գործում, այ, եթե ապահովեր, իր դեմ այլեւս խաղ չէր լինի՝ ընդդիմությանը հուժկու հարված կհասցներ։
Բայց փորձել է մտերիմներին ներշնչել, թե ստորագրված թուղթը՝ կոմունիկացիաների մասին, «փառահեղ հաղթանակ» էր, եւ անգամ խորամանկություն է արել, ասելով՝ չեմ հասկանում, թե որտեղ է ինձ «քցում» Ալիեւը՝ համաձայնելով կոմունիկացիաների ապաշրջափակմանը։
Հայտարարել է, որ դա բացառապես մեզ է ձեռնտու։ Լսողները մտածել են, որ կա՛մ հերթական մանիպուլյացիան է անում, կա՛մ այնքան է կորցրել ադեկվատությունը, որ հունվարի 11-ի փաստաթուղթը հաղթանակ է համարում»:

«Где меня пытается «кинуть» Алиев?»: Пашинян удивил свое окружение – «Грапарак»
По возвращении из московского визита сопровождающая Пашиняна делегация заметила, что он ужасно подавлен. Премьер не скрывал, что ему не удалось добиться прогресса в вопросе пленных, вот, если бы ему удалось обеспечить это, против него у оппозиции не осталось бы козырей, он нанес бы ей сокрушающий удар. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Тем не менее, Пашинян попытался внушить своим приближенным, что подписанный о коммуникациях документ – это «славная победа», и даже слукавил, заявив, что не понимает, где его пытается «кинуть» президент Алиев, соглашаясь на разблокировку коммуникаций.
Пашинян заявил, что это исключительно выгодно для Армении. Слушающие его подумали, что он либо в очередной раз манипулирует, либо настолько потерял адекватность, что считает документ от 11 января победой», – пишет газета.