Դոնի Ռոստովից Հայաստան է վերադառնում 124 քաղաքացի
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ այս մասին հայտնում է Դոնի Ռոստովում Հայաստանի գլխավոր հյուպատոսության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը:
«Հուլիսի 10-ին ժամը 11:45 Դոնի Ռոստովի «Պլատով» միջազգային օդանավակայանից «Armenia» ընկերության օդանավն ուղղություն վերցրեց դեպի Երևան։ Այս չվերթով Հայաստան է վերադառնում 124 քաղաքացի»,-ասված է հրապարակման մեջ:
Մարտի 15-ից մինչ հունիսի 30-ը պարետատան ու ԱԳՆ ջանքերով աշխարհի տարբեր երկրներից Հայաստան են տեղափոխվել շուրջ 8 000 ՀՀ քաղաքացիներ, որոնք կորոնավիրուսի հետ կապված իրավիճակով պայմանավորված չէին կարողանում վերադառնալ հայրենիք:

Из Ростова-на-Дону возвращаются 124 гражданина Армении
«10-го июля в 11:45 из Международного аэропорта «Платов» Ростова-на-Дону самолет компании «Armenia» взял курс на Ереван. Этим рейсом в Армению возвращаются 124 граждан», – говорится в сообщении генконсульства.
С 15 марта по 30 июня усилиями комендатуры и МИД в Армению из разных стран мира переехали около 8 000 граждан Армении, которые в связи с ситуацией с пандемией не могли вернуться на родину.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба генконсульства Армении в Ростове-на-Дону.