Արմե՛ն, քեզ ասում եմ, Արարա՛տ, դու լսիր
Նախորդ իշխանության հաճախորդական հաստիքացուցակից նիկոլական իշխանության հաշվեկշռին անցած Արման Բաբաջանյանի վրա քստմնելի գործեր են դրվում։
Նրան ուղարկում են Նաիրի Հունանյանի մոտ բանակցելու, դատախազություն՝ «գործ սարքելու» և այլն։
Երեկ սրան կրկին օգտագործել է Նիկոլը։ Այս անգամ Արմանին «տռաս» էին հանել ՀՀ նախագահի աթոռը զբաղեցնող Արմեն Սարգսյանի դեմ «միտինգ» անելու։
Պատճառն այն է, որ սահմանադրական կարգի տապալումը և իշխանության յուրացման գործընթացը դանդաղել է Արմեն Սարգսյանի՝ ձեռքերը լվանալու ու մի կողմ քաշվելու վարքագծի պատճառով։ Հարցն այն չէ, որ Արմենն ընդդիմանում է այդ ամենին։ Ճիշտ հակառակը, նա աջակցում է, բայց աջակցում է այնպես, որ հետագայում շալակած քրեական հոդվածների քանակով զիջի քայլարածներին։
Արմենը հանցագործությանն աջակցում է իրեն ռետինե խողովակի տեղ դնելով ու Սահմանադրությունը չնկատելու տալով։ Բայց Նիկոլին դա չի գոհացնում։ Իրեն պետք է շատ արագ սեփականաշնորհել ՍԴ–ն։
Հասկանալով, որ նախագահի աթոռի վրայի մարդը «թռնողական» է գնում, Նիկոլն իր թերթով ու քայլարած պատգամավորներից մեկի բերանով հայտարարեց, թե բա եթե Արմենը չստորագրի (ինչի մասին «գաստրոլյոր» նախագահը շատ արագ հայտարարել էր՝ չսպասելով 21–օրյա ժամկետին) ՍԴ–ն գրավելու օրենքը, ապա դա կարող է հնգօրյա ժամկետում անել ԱԺ խոսնակ նշանակված Արարատ Միրզոյանը։ Բայց վերջինս չի շտապում ստորագրել, քանզի հա՛մ վախենում է, հա՛մ խաղեր տալիս։ Իսկ դա նյարդայնացնում է Նիկոլին։ Այդ նյարդայնությունն էր պատճառը, որ «ժողովրդի» վարչապետն, արտակարգ դրության պայմանները խախտելով, փողոց էր հանել Բաբաջանյան Արմանին։ Դա յուրօրինակ ակցիա էր՝ «Արմե՛ն, քեզ ասում եմ, Արարա՛տ, դու հասկացիր» խորագրի ներքո։

Армену в упрек, Арарату – в намек!
На перешедшего из штатного списка клиентов предыдущей власти на баланс николовской власти Армана Бабаджаняна возлагаются самые гнусные обязанности.
Его отправляют переговариваться к Наири Унаняну, на фабрикацию дел в прокуратуру и т.д.
Накануне он снова был использован Николом. На этот раз Армана вывели на «трассу» для проведения «митинга» против занимающего президентское кресло Армена Саркисяна.
Причина в том, что процесс свержения конституционного строя и узурпации власти замедлился из-за желания Армена Саркисяна умыть руки и самоотстраниться. Вопрос не в том, что Армен сопротивляется всему этому. Наоборот, он поддерживает, но таким образом, чтобы впоследствии взять на себя меньшее количество уголовных статей, чем мойшаговцы.
Армен содействует преступлению, прикидываясь шлангом и пытаясь не замечать Конституцию. Однако Никола это не устраивает. Ему нужно очень быстро приватизировать КС.
Понимая, что занимающий президентское кресло человек пытается соскочить, Никол заявил через свою газету и устами одного из мойшаговских депутатов, мол, если Армен не подпишет (о чем президент-гастролер заявил, не дожидаясь 21-дневного срока) закон о захвате КС, то это в 5-дневный срок может сделать Арарат Мирзоян. Но последний не спешит подписывать, так как, с одной стороны, боится, а с другой – пытается заигрывать. А это нервирует Никола. Именно эта нервозность и стала причиной того, что «народный» премьер, нарушив условия чрезвычайного положения, вывел на улицу Бабаджанян Армана. Это было своеобразной акцией в рамках подхода «Армену в упрек, Арарату – в намек!».