Փաշինյանի կորոնավիրուսային ծրագրերը՝ մեկ ֆյուրերիկ, մեկ կուսակցություն, մեկ մամուլ, մեկ պատուհանի կոռուպցիա
2019–ի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու թեմայով Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը խորհրդանշական ու ծրագրային ստացվեց։
Փաշինյանն ԱԺ–ում հանրահավաքային ելույթ էր հնչեցնում գրեթե նույն պահին պաշտոնապես հրապարակվող տնտեսական անկման ցուցանիշների ֆոնին (այս տարվա մայիսի տնտեսական ակտիվությունը նախորդ տարվա համեմատ նվազել է 12,8 տոկոսով)։ Նաև՝ կորոնավիրուսային խայտառակ հակառեկորդային օրվա ֆոնին։ Սա խորհրդանշականի մասով։
Ինչ վերաբերում է ելույթի ծրագրային մասին, ապա մենք տեսանք ֆյուրերիկին, որն ուզում է սեփական ձախողումները դուրս գրել այլոց վրա և այդ ձախողումների մեջ հնարավորություն գտնել։
Երբ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում էր, թե բա կորոնավիրուսային ճգնաժամը նաև հնարավորություն է, նկատի ուներ տոտալիտար ռեժիմ հաստատելու հնարավորությունների մասին։
Ամբողջությամբ մեղավոր լինելով կորոնավիրուսային խայտառակ ցուցանիշների և տնտեսական անկման համար՝ Փաշինյանը հեղափոխաբար և լկտիաբար այլոց վրա է փորձում դնել պատասխանատվությունը։
Տևական ժամանակ նա քարոզում էր, որ մեղավորն անպատասանատու ժողովուրդն է։ Երեկվա իր ելույթում կորոնավիրուսի համար նա մեղավոր հռչակեց իր վերահսկողությունից դուրս գտնվող մամուլին ու կուսակցություններին։
Փաշինյանը հերթական անգամ ատելության խոսք հնչեցրեց ու պառակտիչ մեսիջներ տվեց։ Դրանք են՝
1.Հայաստանում պետք է լինի միակուսակցական համակարգ և ապագա խորհրդարանում պետք է լինեն միայն այն ուժերը, որոնք «հավատարիմ են հեղափոխական արժեքներին»։
Դա փաստացի նշանակում է, որ Նիկոլի երազածը միակուսակցական և ոչխարային խորհրդարանն է, որտեղ իր ապօրինությունները դակվում են հոտային կարգապահությամբ։
2.Հայաստանում պետք է լինեն «Հայկական ժամանակ» թերթը և միայն այն լրատվամիջոցները, որոնք տեղավորվում են «Հայկական ժամանակի» գծի մեջ։
Դա նշանակում է, որ ՍԴ–ն գրոհելուց հետո հիմնական թիրախ են դառնալու այն լրատվամիջոցները, որոնք արձանագրում են տնաբույծ ֆյուրերիկի խայտառակ տապալումները։
3.Հայաստանում պետք է լինի մեկ պատուհանի կոռուպցիա։
Դա նշանակում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի սրտի ուզածը մեկ կոռուպցիոների երկիր սարքելն է։ Նա սպառնում է հանուն այդ նպատակի ներազգային թշնամանք ու բոլշևիկյան ոճի «դասակարգային» պայքար հրահրել։
Ճղճղան ելույթի տակ թաքնված էր ֆինանսական ռեսուրսները սեփական ձեռքերում կենտրոնացնելու և քաղաքական իշխանությունը ցմահ դարձնելու ձգտումը։
Սեփականության լայնամասշտաբ վերաբաշխման ցանկությունն այնպիսի դրսևորումներ է ստանում, ինչպիսին է կորոնավիրուսային համաճարակի դեմ պայքարի անվան տակ մասնավոր բուժհաստատությունները գրավելու ծրագիրը։
Այսպես, Առողջապահության նախարարությունը օրենսդրական փաթեթ է մշակում արտակարգ դրության պայմաններում առողջապահական համակարգի կենտրոնացված կառավարում ունենալու համար։ Ըստ այդմ՝ ՀՀ բոլոր բուժհաստատությունների կառավարումը արտակարգ դրության ժամանակ կփոխանցվի առողջապահության նախարարությանը, նույնիսկ մասնավոր բուժհիմնարկներինը:
Տխրահռչակ Արսեն Թորոսյանի գլխավորած կանտոռան այդ նախագծի համաձայն իրավունք է ստանում մասնավոր կլինիկաներում նշանակել ժամանակավոր տնօրեններ, որոնք կենթարկվեն Առողջապահության նախարարությանը և կկատարեն նախարարի ցուցումները: Օրենսդրական փաթեթն այդ կքննարկվի հաջորդ շաբաթ։
Եվ այսպես, սրանք որոշել են կորոնավիրուսային համաճարակն ու արտակարգ դրության ռեժիմն օգտագործել տոտալիտար համակարգ հաստատելու համար։ Ամբոխի իշխանությունից այլ բան չէր էլ սպասվում։
Փաշինյանի երեկվա ելույթի խորագիրը հետևյալն էր՝ «Կա՛մ ես Հայաստանում կունենամ բացարձակ իշխանություն, կա՛մ Հայաստանը չի լինի»։ Նրան իշխանությունից քշելը, հետևաբար, դառնում է ազգային անվտանգության խնդիր։
Եթե նժարի մի կողմում ծաղրածու–դիկտատորն է, իսկ մյուս կողմում մեր երկիրը, ապա ընտրության խնդիր չկա։ Ծաղրածուին պետք է ուղարկել կրկես, և վե՛րջ։

Коронавирусные планы Пашиняна: один фюрерик, одна партия, одна пресса и коррупция одного окна
Выступление Никола Пашиняна на тему утверждения годового отчета об исполнении госбюджета на 2019 год получилось символичным и программным.
Пашинян озвучивал в НС митинговую речь на фоне публикуемых практически одновременно официальных показателей экономического спада (экономическая активность в мае этого года упала, по сравнению с маем прошлого года, на 12,8 процентов). А также на фоне позорных антирекордных показателей по коронавирусу. Это – по части символического.
Что касается программной части выступления, то мы увидели фюрерика, который хочет списать собственные провалы на других и найти в этих провалах шанс.
Когда Никол Пашинян заявлял, будто коронавирусный кризис является также шансом, он имел в виду возможность утверждения тоталитарного режима.
Неся всю ответственность за позорные коронавирусные показатели и экономический спад, Пашинян революционно и нагло пытается выставить виновными в этом других.
Он уже продолжительно время пропагандирует, что виноват в этом безответственный народ. В ходе своего вчерашнего выступления он провозгласил виновными за коронавирус неподконтрольные ему прессу и партии.
Пашинян в очередной раз озвучил пропаганду ненависти и направил раскольнические месседжи. Ими являются:
1. В Армении должна сформироваться однопарийная система, а в будущем парламенте должны быть лишь те силы, которые «верны революционным ценностям».
Это означает, что Никол мечтает об однопартийном и состоящем из баранов парламенте, в котором его беззакония компостируются со стадной дисциплиной.
2. В Армении должны быть газета «Айкакан жаманак» и лишь те СМИ, которые умещаются в линию «Айуакан жаманак» .
Это означает, что после нападок на КС основной мишенью станут те СМИ, которые фиксируют позорные провалы доморощенного фюрерика.
3. В Армении должна быть коррупция «одного окна».
Это означает, что чаянием души Никола Пашиняна является построение страны одного коррупционера. Он грозится разжечь во имя этой цели внутринациональную вражду и «классовую» борьбу большевистского типа.
За визгливым выступлением было завуалировано стремление сконцентрировать в своих руках финансовые ресурсы и превратить политическую власть в пожизненную.
Желание широкомасштабного передела собственности получает такие проявления, как захват частных медучреждений под видом борьбы с коронавирусной эпидемией.
Например, Минздрав разрабатывает законодательный пакет для отправления централизованного управления системой здравоохранения в условиях чрезвычайного положения. Согласно этому плану, управление всеми медучреждениями РА, даже частными, в условиях чрезвычайного положения будет передано Минздраву
Возглавляемая печально известным Арсеном Торосяном контора получает, согласно этому проекту, право назначать в частных клиниках временных директоров, которые будут подчиняться Минздраву и выполнять распоряжения министра. Этот законодательный пакет будет обсужден на следующей неделе.
Итак, они решили использовать коронавирусную эпидемию и режим чрезвычайного положения для утверждения тоталитарной системы. От власти толпы ничего другого и не ожидалось.
Лейтмотив вчерашнего выступления Пашиняна был таков: или я буду обладать в Армении абсолютной властью, или Армении не будет. Следовательно, его отстранение от власти становится задачей национальной безопасности.
Если по одну чашу весов находится клоун-диктатор, а по другую – наша страна, то проблемы выбора здесь не встает. Клоуна нужно отправить в цирк, и точка!