Որտե՞ղ է խաբում Փաշինյանը՝ վարակվելո՞ւ, թե՞ բուժվելու հարցում
Նիկոլ Փաշինյանը համաշխարհային մակարդակի սենսացիոն լուր է հայտնել։ Նա ասել է, որ կորոնավիրուսային թեստ են հանձնել ինքն ու իր ընտանիքի անդամները։ Պատասխանը բացասական է, իրենք լավացել են, ձեռք բերել իմունիտետ և ինքն էլ վերադառնում է աշխատանքի։
Փաստորեն, ստացվում է, որ Փաշինյանը գտել է մի քանի օրվա մեջ կորոնավիրուսից բուժվելու և իմունիտետ ստանալու ձևը։
Պարզ է, որ գործ ունենք բլեֆի հետ։ Մնում է հասկանալ, թե որտե՞ղ է խաբել Փաշինյանը՝ վարակվելո՞ւ, թե՞ բուժվելու հարցում։
Եթե հավատանք, որ Փաշինյանը իրոք վարակված է եղել ու բուժվել և այդ լուրը համադրենք վարկվելու ինկուբացիոն շրջանի մասին աշխարհում հայտնի ժամկետների հետ, ապա ստացվում է, որ նա վարակված է եղել Արցախի նախագահի երդման արարողության ժամանակ և հետևաբար՝ ահագին մարդու է վարակել, ինչը ծայրահեղ անպատասխանատու վարքագիծ է (փաստորեն, ջրի բաժակ փոխող մատուցողի վրա իզուր էր մուննաթ գալիս)։
Շատերը հակված էին այն կարծիքին, որ Փաշինյանը, ինչպես միշտ, ստում է և վարակված չի եղել։ Նա պարզապես, ինչ-ինչ հաշվարկներից ելնելով, որոշել է վարակված խաղալ։ Ու հիմա, երբ «ժողովրդի» վարչապետը հայտարարում է, թե բուժվել է և իմունիտետ ձեռք բերել, պարզապես քմծիծաղ է առաջացնում։
Կա նաև վարկած, որ Փաշինյանը վարակված է եղել և շարունակում է այդպիսին մնալ, բայց քանի որ իշխանության կորստի վտանգ է զգացել, որոշել է վերադառնալ աշխատանքի՝ հարվածի տակ դնելով շատերի կյանքն ու առողջությունը՝ հանուն սեփական աթոռի։
Վարչապետի աշխատակազմին, ՔՊ-ականներին ու մյուսներին խորհուրդ ենք տալիս, ամեն դեպքում, հեռու մնալ վարչապետի հետ շփումներից, անպայման կրել դիմակ ու պահանջել, որ Փաշինյանը դիմակ կրի։
Ի դեպ, Փաշինյանը, ով խոստացել է թափանցիկ աշխատանք, լավ կանի հրապարակի իր բոլոր թեստերի պատասխանները՝ կոնկրետ հետազոտողների ստորագրությամբ ու համապատասխան կնիքով։ Դա հետագայում պետք է գալու։

Где врет Пашинян: в вопросе заражения или выздоровления?
Никол Пашинян сообщил сенсационную в мировом масштабе новость. Он рассказал, что ему и его семье были проведены повторные тесты на коронавирус. Ответы оказались отрицательными, они вылечились, приобрели иммунитет, а он возвращается на работу.
Фактически, получается, что Никол Пашинян нашел способ вылечиться и приобрести иммунитет от коронавируса за несколько дней.
Понятно, что мы имеем дело с блефом. Остается лишь понять, где именно Пашинян врет: в вопросе заражения или выздоровления?
Если поверить, что Пашинян действительно был инфицирован и вылечился, и сопоставить эту новость с известными в мире сроками инкубационного периода заражения, то получится, что он был заражен еще во время церемонии инаугурации президента Арцаха, и, следовательно, заразил еще немало людей, что является крайне безответственным поведением (фактически, зря он пенял на подавшего стакан воды официанта).
Многие же склонны считать, что Пашинян, как всегда, врет, и не был заражен. Он всего лишь, исходя из каких-то соображений, решил притвориться зараженным. И в этом контексте заявления «народного» премьера о том, что он вылечился и приобрел иммунитет, выглядят попросту смехотворнымы.
Есть также версия, что Пашинян был заражен и продолжает оставаться таковым, но, поскольку почувствовал угрозу потери власти, решил вернуться к работе, во имя собственного кресла поставив под угрозу жизнь и здоровье многих других.
Аппарату премьера, членам «Гражданского договора» и остальным советуем, в любом случае, воздержаться от общения с премьером, обязательно носить маски и требовать того же от Пашиняна.
Кстати, Пашиняну, обещавшему прозрачную работу, было бы неплохо опубликовать ответы на все свои тесты – с подписями конкретных проверявших тесты и с соответствующими печатями. Это понадобится впоследствии.